2K, Summer Game Fest’te en sevilen serilerinden biri için devam oyunu duyuracak

2K Games, en büyük ve en sevilen serilerinden birinin devam oyununu Summer Game Fest’te duyuracak. Yeni Mafia veya BioShock oyununu görebiliriz.

Summer Game Fest X hesabından yapılan paylaşımda, duyurunun hangi seriyle ilgili olduğuna dair herhangi bir ipucu verilmedi. 2K, daha önce Mafia ve BioShock‘un dördüncü oyunları üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Geliştirici Hangar 13, yeni bir Mafia oyunu geliştirdiğini doğruladı ve birkaç yıl uzakta olduğunu belirtti. Ancak Nisan ayında 2K’nın yakında oyunu duyurmaya hazırlandığı iddia edildi.

Yeni BioShock oyunu hakkında bazı bilgiler gelmişti

Öte yandan 2K, Aralık 2019’da BioShock serisinin bir sonraki oyunu için çalışmaların başladığını ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca geliştirme aşamasında olacağını duyurdu.

Oyunun Cloud Chamber Studios tarafından ‘Parkside’ kod adıyla Unreal Engine 5 ile geliştirildiği ve isminin BioShock Isolation olabileceği iddia edildi. Maceranın 1960’larda Borealis adlı kurgusal bir Antarktika şehrinde geçeceği öne sürülüyor.

Judas, Bioshock, Ghost Story Games
Judas / Ghost Story Games

BioShock’un yaratıcısı ve ilk yönetmeni Ken Levine projede yer almıyor. Levine şu anda Ghost Story Games ile BioShock benzeri birinci şahıs nişancı oyunu Judas üzerinde çalışıyor.

Orijinal BioShock’un tasarımcısı ve Infinite’in Columbia dünyasının arkasındaki 2K Avustralya ekibinin kreatif direktörü olan Jonathan Pelling, yeni oyunda tasarım direktörü oldu.

Bioshock 3, columbia

Öte yandan kreatif yönetmenlik görevini, ilk oyunda seviye tasarımı, çevre sanatı ve programlama dahil olmak üzere birçok alanda çalışan Hoagy de la Plante yürütüyor.

BioShock ve BioShock Infinite’in sanat yönetmeni Scott Sinclair de BioShock 4 üzerinde çalışıyor. Eski kadronun geri dönmesi sevindirici ve kaliteli bir yapımın geleceğine yönelik beklentileri artırıyor.

Summer Game Fest 2024, 7 Haziran’da Los Angeles’taki YouTube Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Etkinlik, oyun yayıncıları ve stüdyoları dahil 55 şirkete ev sahipliği yapacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.