Creative Assembly, Total War: Star Wars üzerinde çalışıyor olabilir

Creative Assembly’nin resmi lisanslı bir Star Wars oyunu yaptığı bildiriliyor. Söz konusu oyunun Total War: Star Wars olduğu iddia ediliyor.

DualShockers‘ın raporuna göre Total War: Star Wars, Ekim 2023 itibarıyla Sega’nın sahibi olduğu stüdyoda geliştirilmekte olan üç yeni Total War oyunundan biriydi.

Hangi oyunun ilk sırada olduğu belli değil ancak Star Wars strateji oyununun Ekim 2023’te geliştirilmeye başladığı öne sürülüyor. Muhtemelen bir sonraki oyun ana serinin bir sonraki halkası olacak.

Total War Pharaoh, Creative Assembly

Sega, 2014 ve 2021 hariç her yıl seriye yeni bir oyun ekledi. En son geçtiğimiz yıl Bulgaristan’daki Creative Assembly Sofia tarafından geliştirilen Total War: Pharaoh çıktı.

Stüdyo şu anda Pharaoh’a daha fazla campaign içeriğinin yanı sıra Babil, Asur, Miken ve Truva gibi yeni kültürler ekleyecek büyük bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor.

İngiltere merkezli Creative Assembly, strateji serisiyle tanınsa da kataloğunda hayatta kalma korku oyunu Alien: Isolation’ı da bulunduruyor. Geçtiğimiz yıl yeni bir proje üzerinde çalışmak üzere Newcastle’da üçüncü stüdyosunu açtı.

Hyenas, Sega

Hatta tarzının çok daha dışına çıkıp Hyenas adlı bir çok oyunculu nişancı oyunu da geliştirmeye çalıştılar. Ancak Sega geçtiğimiz yıl projenin iptal edildiğini duyurdu.

Daha sonra Sega, stüdyonun iyi olduğu alana, gerçek zamanlı strateji (RTS) türüne geri döneceğini açıkladı. İddiaya göre rafa kaldırılmasaydı yayıncının en yüksek bütçeli oyunu olacaktı.

Total War: Star Wars hakkında daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Bu arada EA stüdyosu Respawn da Bit Reactor iş birliğiyle galaktik seriye yönelik başka bir strateji oyunu yapıyor.

Creative Assembly’nin RTS türüne odaklandığını bilmek güzel. Üstelik Star Wars’un strateji için çok uygun bir evren sunması işleri daha da heyecanlı yapıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.