A Plague Tale: Requiem, PS5 ve Xbox Series X’te 60 fps performans modu aldı

A Plague Tale: Requiem, konsollarda yalnızca 30 fps moduna sahipti. Sonunda oyuna Performans Modu eklendi.

Oyunun resmi Twitter hesabı tarafından paylaşıldığı üzere yeni güncelleme, daha akıcı bir deneyim sunmak üzere kare hızını saniyede 60 fps’ye çıkaran bir grafik seçeneği ekliyor.

A Plague Tale: Requiem’in 60 fps seçeneği içeren 1.005.000 güncellemesi, detaylı yama notları sunulmadığı için daha fazla yenilik eklemiyor gibi görünüyor.

Yayıncı Focus Entertainment tarafından yapılan duyuruya göre yama ayrıca PC’de grafik performansını optimize eden ek seçenekler içeriyor.

Elbette, yeni 60 fps seçeneği grafik kalitesinden ödün veriyor. Yine de Performans Modu, kare hızına önem veren oyunculara daha akıcı bir oynanış vadediyor.

Performans Modu oyunun ‘Graphics’ menüsüne yerleştirildi. Oyuncuların ayarı değiştirmek için ana menüye geri dönmesi gerekiyor. Yani hızlı bir şekilde ileri geri geçiş yapmak mümkün değil.

Son olarak duyuruda oyunun Xbox Series S dahil olmak üzere tüm sürümlerinde birkaç hata düzeltmesi aldığı belirtiliyor.

A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem, harap olmuş yuvalarından kaçan Amicia ve Hugo’nun güneydeki yeni bölgelere ve şehirlere doğru uzun bir yolculuğunu konu alıyor.

Yeni bir hayata başlamayı planlayan ikili aynı zamanda Hugo’nun lanetini kontrol etmeyi deniyor. Ama Hugo’nun güçleri tekrar uyandığında aç bir sıçan seliyle ölüm ve yıkım geri dönüyor.

Sizce 60 fps modu oyuna geri dönmeye değer bir özellik mi? Yorumu size bırakıyoruz. En azından yeni oyuncular için cazip olduğu söylenebilir.

Kaçıranlar için, Asobo Studio hayranların A Plague Tale: Requiem’e gösterdiği ilgiye göre devam oyunu gelebileceğini belirtmişti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.