Hogwarts Legacy’nin Nintendo Switch sürümü ertelendi

Hogwarts Legacy gecikmeli de olsa PS4 ve Xbox One oyuncularıyla buluştu. Ancak Nintendo Switch oyuncuları o kadar şanslı değil.

Harry Potter evreninde geçen aksiyon RPG oyununun 25 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanan Switch sürümü ertelendi. Yeni çıkış tarihi 14 Kasım olarak belirlendi.

WB Games yaptığı açıklamada, “Hayranların Switch’te oynamayı sabırsızlıkla beklediklerini biliyoruz, bu nedenle mümkün olan en iyi deneyimi yaratmak bizim önceliğimiz. Sabrınız için teşekkürler.” ifadelerine yer verdi.

Hogwarts Legacy ilk olarak 10 Şubat’ta PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye geldi. İlk iki hafta içinde 12 milyondan fazla satarak 850 milyon dolar gelir elde etti.

Büyücülük macerası, 5 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’a geldi. Satışlar 15 milyonu geçti ve WB Games’in elde ettiği gelir 1 milyar doları aştı. Yeni platformlarla birlikte istikrarlı yükseliş sürecektir.

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy 2 kaçınılmaz oldu

WB Games geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı açıklamada, Hogwarts Legacy’yi uzun vadeli bir seri olarak gördüğünü belirterek devam oyununa yeşil ışık yakmıştı.

Oyunun başarısı göz önüne alındığında Hogwarts Legacy 2 kaçınılmaz gibi görünüyor. Şirket, Harry Potter hayranları için uzun vadeli yeni bir seri çıkarma fırsatını es geçmeyecektir.

Bu arada, Harry Potter: Quidditch Champions konsollar, PC ve mobil cihazlara gelecek. Henüz çıkış tarihi ve platformlar net olarak açıklanmadı.

Son olarak HBO Max, J.K. Rowling’in ikonik kitap serisine dayanan bir dizi üzerinde çalışıyor. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.