Alan Wake 2, 20 saatten fazla sürecek: Remedy’nin en uzun oyunu olacak

Alan Wake 2 adım adım yaklaşıyor. Oyunun yaratıcı yönetmeni Sam Lake, yakın zamanda yapılan bir röportajda oyunun uzunluğunu ortaya koydu.

Lake’e göre geliştirici Remedy Entertainment, daha uzun oyunlar yapma konusunda baskı hissetti. Stüdyo nihayet bu sorumluluğu, Alan Wake 2’de üzerinden atacak.

Heyecanla beklenen devam oyunu, 20 saatten fazla süren hikayesiyle Remedy’nin şimdiye kadarki en uzun oyunu olacak.

Alan Wake 2

Alan Wake 2, oynanış süresiyle oyuncuları tatmin etmeliydi

Kinda Funny Games Daily‘nin bir bölümüne katılan yönetmen, Alan Wake 2’yi yaparken hikayenin uzunluğu hakkında kapıldıkları hissi şöyle özetledi:

“Remedy oyunlarının (tüm tarihi boyunca) büyük ölçüde hikaye odaklı oyunlar olduğunu ve genel olarak 10 saat kadar kısa sürdüğünü düşünüyorum. Biz her zaman kendi içimizde daha uzun oyunlar yapmanın yollarını bulmamız gerektiğini hissettik çünkü insanlar buna paranın karşılığını alma perspektifinden de bakıyorlar – yeterince doyuma ulaşmak için.”

Lake, ana hikayeyi tamamlaması 11-20 saat süren Control’ün şu ana kadarki en uzun oyunları olduğunu belirtti. Ancak devam oyunu, 20 saatten fazla oynanış süresiyle bunu aşacak.

Lake bitirme süresindeki artışın bir kısmının oyunun yavaş temposundan kaynaklanabileceğini söyledi. İlk Alan Wake korku temalı bir aksiyon-macera oyunuyken, yeni oyun daha çok hayatta kalma korku türüne yöneliyor:

Alan Wake 2, 27 Ekim’de PS5, Xbox Series X|S ve PC’ye gelecek. Oyunu merak edenler, 11 dakikalık oynanış videosunu buradan izleyebilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.