Alan Wake 2, Remedy Entertainment’ın en hızlı satan oyunu oldu

Remedy Entertainment’ın geçtiğimiz yıla damga vuran oyunu Alan Wake 2, stüdyonun en hızlı satan oyunu olmayı başardı.

Alan Wake 2’nin satış performansına değinen basın açıklamasında, oyunun Aralık 2023 sonu itibarıyla 1 milyon adet ve Şubat 2024 başı itibarıyla 1.3 milyon adet sattığı belirtildi.

Oyunculardan yoğun ilgi gören Alan Wake 2, Remedy’nin en hızlı satan oyunu oldu. İlk iki ayda Control’ün ilk dört ayda sattığından %50 daha fazla kopya ve üç kat daha fazla dijital kopya sattı.

Açıklamaya göre, 2019’da çıkan Control, şimdiye kadar 4 milyondan fazla kopya satarak yaklaşık 100 milyon euro net gelir elde etti.

Max Payne

Alan Wake 2 gelecek projeleri desteklemeye yardımcı oluyor

Geliştirici, özellikle Alan Wake 2’nin iki ücretli DLC genişlemesinin (Night Springs ve The Lake House) gelmesiyle uzun vadeli yüksek satışlara ulaşmayı bekliyor.

Remedy CEO’su Tero Virtala’ya göre oyunun başarılı satış performansı, Condor, Control 2 and Max Payne 1&2 remake gibi gelecekteki projelere destek sağladı:

“Alan Wake 2’nin başarılı çıkışı diğer oyun projelerimizi de destekledi: Condor, Control 2 ve Max Payne 1&2 remake, Alan Wake 2’den ayrılan personel sayesinde geliştirme temposunu artırdı ve bu projelerin bir sonraki geliştirme aşamalarına 2024’ün ilk yarısında ulaşmasını bekliyoruz. Artık iki oturmuş serimiz var: Remedy Connected Universe aracılığıyla birbirine bağlanan Control ve Alan Wake. Bu serileri büyütmek ve genişletmek geleceğimizin önemli bir parçası olacak.”

Alan Wake’in devam oyunu hem eleştirmenlerde hem de oyunculardan olumlu yorumlar aldı. Üstelik The Game Awards 2023’te üç ödülü evine götürdü.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.