Amazon Games, The Lord of the Rings MMO’su geliştiriyor

Amazon Games, Embracer Group iş birliğiyle yeni bir The Lord of the Rings MMO oyunu üzerinde çalıştığını resmi olarak duyurdu.

Orta Dünya’da geçen açık dünya MMO’su, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit efsanelerinden hikayeler içerecek. Oyunun henüz erken geliştirme aşamasında olduğu belirtildi.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’a göre yeni The Lord of the Rings oyunu New World’ün arkasındaki Orange County tarafından PC ve konsollar için geliştiriliyor.

Yüzüklerin Efendisi hayranlarını heyecanlandıran oyunun çıkış tarihi de dahil olmak üzere ek ayrıntıları daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, basın açıklamasında The Lord of the Rings MMO’su hakkında şunları söyledi:

“Oyunculara Yüzüklerin Efendisi için yeni bir bakış getirmek, ekibimiz için uzun zamandır bir arzu olmuştur. Middle-earth Enterprises’ın bu ikonik dünyayı bize emanet etmesinden onur duyuyoruz ve minnettarız.

Ayrıca geçen yıl Tomb Raider anlaşmamızın ardından Embracer Group ile ilişkimizi genişletmekten de memnunuz çünkü onlar mükemmel iş birlikçiler olduklarını kanıtladılar.”

Embracer geçen yıl Middle-earth Enterprises’ı satın aldı. Böylece Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit hikayelerine dayanan filmler, oyunlar, masa oyunları, ticaret, tema parkları ve sahne yapımları üretme hakkını elde etti.

The Lord of the Rings, Hobbit

Embracer’ın Freemode grubunun CEO’su Lee Guinchard ise Amazon’un The Lord of the Rings oyununa dair şunları ekledi:

“Orta Dünya dünyası, yaratıcılar için sonsuz derecede verimli bir zemin olduğunu kanıtlamaya devam ediyor ve Amazon Games, sürükleyici, çekici dünyalar inşa etme ve küresel bir kitle için oyunlar yayınlama tutkusuna sahip.

İster dahili kaynakları kullanalım, ister yeteneklerimizi tamamlayan en iyi endüstri ortaklarıyla ekip oluşturalım, bu IP için en yüksek kalitede eğlence ürünlerini yaratma konusunda açık bir hırsımız var. Geniş Orta Dünya evreninin hakkını verecek ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları memnun edecek bir MMO sunmak için her türlü özeni gösteriyoruz.”

Amazon, geçtiğimiz yıl geliştirici Athlon Games’in Çinli ana şirketi Tencent ile yaşanan bir anlaşmazlık nedeniyle bir diğer Yüzüklerin Efendisi MMO’sunu iptal ettiğini açıklamıştı.

Amazon Games’in yayıncılığını da üstlendiği yeni The Lord of the Rings oyunu hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.