Çok oyunculu The Witcher oyununun geliştiricisi işten çıkarmalara başladı

Çok oyunculu The Witcher oyunu üzerinde çalışan CD Projekt Red stüdyosu The Molasses Flood işten çıkarmalarla sarsıldı.

Bazı geliştiriciler Twitter üzerinden yaptıkları duyurularda geçen hafta işten çıkarıldıklarını açıkladı. Kotaku muhabiri Ethan Gach’ın paylaşımına göre, 29 geliştirici durumdan etkilendi.

CD Projekt Red işten çıkarmaları onayladı ve proje üzerinde değişiklikler yapılması nedeniyle ekip yeniden yapılandırıldı.

CD Projekt Red tarafından Ekim 2021’de satın alınan The Molasses Flood’un Project Sirius kod adlı, çok oyunculu bir The Witcher projesi üzerinde çalıştığı biliniyor.

Stüdyo, Ocak ayına kadar The Witcher evrenine tutkulu geliştiricileri işe almaya devam ediyordu ancak geçtiğimiz hafta işten çıkarma dalgası başladı.

The Molasses Flood zaten büyük bir stüdyo değildi ve ayrılıklarla birlikte ekibin önemli ölçüde değişeceği düşünülüyor. Elbette projenin de durumdan olumsuz etkilenmesi olası.

The Witcher 3, Wild Hunt

CDPR geçtiğimiz Mart ayında paylaştığı mali raporda, çok oyunculu The Witcher’ın geliştirme sürecinin yeniden başlatıldığını bildirmişti. Oyunun yeniden ele almasıyla birlikte maliyetlerin daha da artacağı öne sürülmüştü.

İşten çıkarmalar bir dizi The Witcher ve Cyberpunk 2077 projesi üzerinde çalışan şirketin yükünü hafifletme amacı taşıyor olabilir. Umuyoruz ki, bunun sonucunda bir erteleme kararı çıkmaz.

Son raporlar, oyunun kooperatif çok oyunculu olacağını ve çizgisel olmayan hikaye, sınıf sistemi, oyuncu ilerlemesi ve sosyal sistemler sunacağını belirtiyordu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.