Amazon Prime Video, Like a Dragon: Yakuza dizisini duyurdu

Amazon, Sega’nın daha önce Yakuza olarak bilinen Like a Dragon oyun serisini temel alan bir dizinin Prime Video ekranlarına geleceğini duyurdu.

Canlı aksiyon suç-gerilim dizisi, The Naked Director adlı drama dizisiyle tanınan Masaharu Take tarafından yönetiliyor. Başrolde Kazuma Kiryu rolünü Japon drama ve tiyatro oyuncusu Ryoma Takeuchi üstleniyor.

Like a Dragon: Yakuza, 25 Ekim ve 1 Kasım 2024’te iki parti halinde yayınlanacak ve dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede Amazon Prime üzerinden yayınlanacak.

Prodüksiyonu Japonya’da yapılan dizi, Japonca olarak çekilecek. Elbette izleyicilere alt yazı veya dublaj seçenekleriyle sunulacak.

Like a Dragon: Yakuza, serinin ilk oyunundan esinleniyor

Dizi, serinin ilk oyunu olan Yakuza’dan (2005) esinlenen orijinal bir senaryoya dayanıyor. Çoğunlukla Kamurocho eğlence bölgesinde geçiyor.

Kiryu ile üç çocukluk arkadaşının hikayesini 1995 ve 2005 olmak üzere iki farklı zaman diliminde anlatılacak. Güçlü bir adalet, görev ve insanlık duygusuna sahip, eşsiz Yakuza savaşçısının hayatını, çocukluk arkadaşlarını ve kararlarının sonuçlarını konu alacak.

Dizi bugün, pitoresk Hotel Gajoen Tokyo’da düzenlenen bir basın toplantısında duyuruldu. Takeuchi, dizinin ​tıpkı oyun serisi gibi yoğun dövüş sahneleri içereceğini belirtti.

Yakuza, Like a Dragon, Kazuma Kiryu

Prime Video, dizinin modern Japonya’yı ve efsanevi Kazuma Kiryu gibi oyunların geçmişte keşfedemediği bu yoğun karakterlerin dramatik hikayelerini sergileyeceğini belirtiyor.

Dizinin yapımcılığını The Fool üstleniyor. Baş yapımcılar Erik Barmack, Roberto Grande ve Joshua Long olarak açıklandı. Oyunların geliştiricisi Ryu Ga Gotoku Studio’nun başkanı Masayoshi Yokoyama da yapımcı olarak görev alıyor.

Like a Dragon: Yakuza dizisine dair herhangi bir tanıtım gelirse veya projeye dair daha fazla detay ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.