EA Sports FC ve eFootball’un rakibi UFL açık beta sürecine giriyor

EA Sports FC ve eFootball gibi popüler futbol oyunlarına rakip olarak geliştirilen UFL, bu hafta sonu ilk açık beta test sürecine girecek.

UFL, 7-9 Haziran tarihleri ​​arasında PS5 ve Xbox Series X/S konsollarında oynanabilecek. Açık beta sürümünü PlayStation Store ve Xbox mağazasından önyükleme yapabilirsiniz.

Strikerz Inc. tarafından geliştirilen oyun, Ekim 2023’ten bu yana kapalı alfa testindeydi ancak yeni deneme sürecinde ilk kez tüm oyunculara açılacak.

UFL, adil oyunun gerekliliğine dikkat çekiyor

Kıbrıs merkezli Strikerz Inc., UFL’yi ilk olarak Gamescom 2021’de duyurmuştu. 2016’dan beri geliştirilen oyun, Unreal Engine 5 üzerine inşa ediliyor.

UFL, Türkçe dahil 11 dilde spiker desteği içerecek. Üstelik arkasında büyük bir destek var! Geçtiğimiz yıl Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, oyuna 40 milyon dolar yatırım yaptı.

Yeni futbol oyunu, oyuncuların kendilerine benzer becerilere sahip rakiplerle eşleştirileceği ‘adil oyun’ ideolojisine odaklanacak ve herkes için ücretsiz olacak.

UFL, futbol oyunu

Strikerz Inc. futbol oyunlarını tekeline alan EA Sports FC (FIFA) ve eFootball’un (PES) yıllar içinde yaptıkları ilerlemeye saygı duysa da, topluluğun değişiklik özlemi çektiğini düşünüyor.

Geliştiricilerin hedefi, türün ilerlemesini engelleyen sorunlardan etkilenmeyen bağımsız bir oyun yaratmak. Ayrıca sağlam bir oynanış deneyimi sunarken taktiksel bilgiyi ve oyun becerilerini ödüllendirmek.

Ayrıca UFL, pay-to-win bileşenler yerine beceriyi öne çıkaran bir oyun felsefesini savunuyor. Umuyoruz ki, topluluk odaklı tüm bu hedefleri doğru bir şekilde gerçekleştirirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.