Amnesia: The Bunker’ın çıkış tarihi yine ertelendi

Frictional Games, Amnesia: The Bunker’ın ertelendiğini duyurdu. İkonik korku serisinin yeni oyunu kısa bir süre daha gecikecek.

Başlangıçta 16 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi planlanan oyun geçtiğimiz ay bir hafta ertelenmişti. Şimdi iki hafta daha ertelendi ve yeni çıkış tarihi 6 Haziran olarak belirlendi.

Oyunun geliştiricisi ve aynı zamanda yayıncısı olan Frictional, Twitter hesabından paylaştığı mesajda şunları söyledi:

“Amnesia: The Bunker’ın çıkışı, öngörülemeyen sertifikasyon sorunları nedeniyle iki hafta ertelendi. Bu karar, oyunu mevcut sorunlarla göndermediğimizden emin olmak için çok önemli.

Ekstra süre, sorunu düzeltmemize ve piyasaya sürüldükten sonra mümkün olan en iyi oyun deneyimini sağlamamızı sağlayacak. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.”

Amnesia: The Bunker’ın yaratıcı lideri Fredrik Olsson, oyunun gecikmesini duyuran bir video mesajında, “Alternatif olarak ekipten hafta sonları veya geceleri çalışmasını istememiz gerekebilirdi ancak bu bizim burada, Frictional’da yaptığımız bir şey değil.” diye ekledi.

The Bunker, klasik korku serisinin dördüncü oyunu olacak. Oyuncular, terk edilmiş bir 1. Dünya Savaşı sığınağında uyanan ve hafıza kaybı yaşayan bir Fransız askeri olarak hayatta kalmaya çalışacak.

Amnesia: The Bunker, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için geliştiriliyor. Merak edenler, oyunun 10 dakikalık oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirler:

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.