Apex Legends için platformlar arası ilerleme desteği 2022 yılından önce gelmeyecek

Apex Legends oyuncuları, farklı platformlarda bir arada oynayabilseler de ilerlemelerini istediklere yere taşıyıp devam ettiremiyorlar. Ne yazık ki, bu eksiklik önümüzdeki yıla kadar sürecek. Respawn Entertainment, platformlar arası ilerleme desteğinin 2022 yılına kadar gelemeyeceğini açıkladı.

Respawn iletişim direktörü Ryan Rigney, geçen hafta Reddit’teki bir soru-cevap oturumunda çapraz ilerlemenin ekibin önünde büyük bir zorluk olduğunu ancak bunu gerçekleştirme konusunda kararlı durduklarını belirtti. Rigney, farklı bölgelerin farklı yasaları olduğunu ve sonuç olarak çapraz ilerlemenin bir karmaşaya dönüştüğünü söyledi.

Rigney, “Çapraz ilerleme, çözülmesi gereken bir sorun olarak cehenneme döndü. Sorun, sadece mevcut hesapları birleştirmenin teknik zorluklarını çözmek zorunda olmak değil, aynı zamanda diğer platformlarda satın alma ile ilgili yasal ve sözleşme kaynaklı sorunlar da var.” dedi.

Apex Legends, battle royale oyunu

Apex Legends, PS4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch gibi farklı platformlarda yer alması nedeniyle platformlar arası ilerleme önemli bir adım olacak. Bu özellik, oyuncuların aynı hesapla tüm platformlardan erişebilmesine olanak tanıyacak. Battle royale oyununun 25 milyondan fazla oyuncuya sahip olduğu düşünüldüğünde, topluluk tarafından talep görecek bir yenilik olduğu söylenebilir.

Rigney ayrıca ekibin Apex Legends’ın yeni nesil güncellemesi için çok hevesli olduğu belirterek, “Ah dostum, paylaşabileceğim güncellemeler olmasını dilerdim ama şu anda kesin bir şey söyleyemeyiz. Bu yüzden burada hiçbir şeyi mahvedemem. Yine de bize güvenin, çalışmalar aşamasında ve biz de bu konuda heyecanlıyız.” dedi.

Apex Legends için yeni nesil güncelleme ve platformlar arası ilerleme hakkında büyük haberlerin en erken 2022 yılında gelmesi bekleniyor. Zamanı geldiğinde, Respawn tarafından yapılacak duyuruları sizlerle paylaşacağız. Apex Legends kadrosuna katılan son efsane olan Seer hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.