Diablo 2: Resurrected’ın açık beta ve erken erişim tarihleri belli oldu

Blizzard Entertainment, Diablo 2: Resurrected için bu hafta başlayacak erken erişim testi ve daha sonra yapılması planlanan açık beta süreci planlarını açıkladı. Diablo 2’nin yenilenen sürümü için yapılacak testler iki aşamada gerçekleşecek.

Diablo 2: Resurrected’ın beta testleri Nintendo Switch hariç tüm konsollarda ve PC’de oynanabilecek. Erken erişimle 13 Ağustos‘ta başlayacak olan ön sipariş betası için Xbox Live Gold gerekli ancak 20 Ağustos‘taki açık beta için gerekli olmayacak. Öte yandan her iki beta testi için de PlayStation Plus gerekli değil. Oyun piyasaya sürüldükten sonra çok oyunculu özellikler için hem Xbox Live Gold hem de PlayStation Plus gerekecek.

Diablo 2: Resurrected

Diablo 2: Resurrected açık beta tarihleri:

  • Diablo 2: Resurrected veya Diablo Prime Evil Collection için ön sipariş veren herkes, 13 Ağustos Cuma TSİ 20:00’den 17 Ağustos Salı TSİ 20:00’ye kadar sürecek olan Erken Erişim beta sürümüne katılabilecek. Beta sürümü, 11 Ağustos’tan itibaren önyüklemeye açılacak.
  • Açık beta, 20 Ağustos Cuma TSİ 20:00’den 23 Ağustos Pazartesi TSİ 20:00’ye kadar herhangi bir ön sipariş gerekmeden tüm oyunculara sunulacak. Açık beta için önyüklemeler, konsol oyuncuları için 17 Ağustos Salı ve PC oyuncuları için 18 Ağustos Çarşamba günü başlayacak.

Oyuncuların yaptığı ilerlemeler iki beta arasında aktarılabilecek ancak bu yılın başlarında yapılan betadan hiçbir ilerleme taşınamayacak. Platformlar arası ilerleme her iki beta döneminde de mevcut olacak ancak Erken Erişim betası için Diablo 2: Resurrected’ın oynanan platformlarda ayrı ayrı ön sipariş verilmesi gerekiyor. Beta sürecinde seviye sınırı olmayacak ve beta ilerlemesinin ana oyuna aktarılıp aktarılamayacağı henüz belli değil.

Önceki beta testine benzer şekilde, yalnızca Act I: The Sightless Eye ve Act II: The Secret of the Vizjerei oynanabilir olacak. Barbarian, Amazon ve Sorcereress sınıflarının yanı sıra Paladin ve Druid sınıfları bu deneme sürecinde dahil edilecek. Oyun, Assassin ve Necromancer adlı iki sınıfı daha içeriyor ancak bunlar beta sırasında kullanılamayacak. Çok oyunculu olarak, bir oyunda en fazla sekiz kişi birlikte oynayabilecek.

Diablo 2: Resurrected, 23 Eylül‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek. Açık beta sürümü hakkında daha detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.