Oyun oynarken müzik dinlemeyi sevenlere: Apple Music uygulaması PS5’e geldi

Sony, oyun oynarken müzik dinlemeyi seven PlayStation 5 kullanıcılarına sevindirici haberi verdi. PS5 oyuncuları, artık Apple Music uygulamasını konsollarına indirerek favori müziklerini konsollarında dinleyebilir.

Apple’ın müzik hizmetine aboneliği olan PS5 kullanıcıları, 90 milyondan fazla şarkıya, 10 binlerce çalma listesine, 4K müzik videolarına, Apple Music Radio’ya ve müzik tercihlerine göre oluşturulan kişiselleştirilmiş çalma listelerine konsollarından erişebilecek.

PS5, arka planda çalma ve müzik videosu oynatma özellikleri dahil olmak üzere Apple Music hizmetiyle sorunsuz entegrasyon sunuyor. Böylece oyuncular, PS4 ve PS5 oyun oturumları sırasında veya sonrasında müziklerini kesintisiz olarak dinleyebilir.

PS5, Apple Music

Apple Music uygulaması PS5 konsoluna nasıl indirilir?

  1. Medya ana sayfanızdan Tüm Uygulamalar öğesini seçin.
  2. Apple Music’i seçerek İndir öğesine basın ve yüklendikten sonra uygulamayı başlatın.
  3. Kaydol veya Oturum Aç öğesini seçin ve bilgilerinizi girin.
  4. Hesaplarınızı bağlamak için komutları izleyin.

PlayStation 5 konsolunuzda bir oyuna girmeden önce veya oyun sırasında DualSense kontrol cihazındaki PS düğmesine basarak Kontrol Merkezi üzerinden Apple Music’i kullanabilirsiniz. Kontrol Merkezi’ndeki müzik kısmında, oynadığınız oyunla eşleşen öneriler bulabilir veya kitaplığınızdaki bir çalma listesini oynatabilirsiniz.

Ayrıca Apple Music uygulamasında videoları tam ekran olarak oynatabilirsiniz. PS5’in ana ekranından oyuna geri döner veya başka bir uygulamaya geçmek isterseniz, müzik videosundaki ses çalmaya devam eder. Müzik videosuna geri dönmek isterseniz, müzikte herhangi bir kesinti olmadan şarkının neresinde olursanız olun sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Spotify, 2015’te PS4’e geldiğinden beri PlayStation ekosisteminin bir parçasıydı. Altı yıl sonra, oyuncuların müzik akışı için alternatif bir seçeneğe kavuştuğunu görmek güzel. PS5 almayı başaranlar için güzel bir avantaj olacak. Türkiye, Sony’nin destek sayfasına göre PS5 için Apple Music’i destekleyen ülkeler arasında yer alıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.