BlizzCon 2022 iptal edildi: Blizzard, etkinliğin geleceğini gözden geçirecek

Blizzard Entertainment, Şubat ayında gerçekleşmesi planlanan BlizzCon 2022‘yi iptal ettiğini duyurdu. Şirket, etkinliği büyük ölçüde dijital olarak yapmayı planlıyordu.

Activision Blizzard, bir süredir cinsel taciz ve ayrımcılık davası nedeniyle soruşturmalarla karşı karşıyaydı. Geliştirici, yaptığı açıklamada, geleneksel Blizzcon’u yapmaya ayırdığı enerjiyi, ekipleri desteklemeye ve oyunların, deneyimlerin gelişimini ilerletmeye harcayacağını açıkladı.

Blizzard, BlizzCon etkinliğini yeniden tasarlayacak

BlizzCon, Blizzard

Blizzard’ın 2005 yılından beri oyunseverlere kapılarını açtığı etkinlik önümüzdeki yıl gerçekleştirmeyecek. Şirket, oyunlara odaklanmanın yanı sıra BlizzCon’u yeniden tasarlamaya zaman ayıracak.

Blizzard tarafından yapılan resmi açıklamada, “İlk BlizzCon 16 yıl önce yapıldı ve o zamandan beri çok şey değişti. En önemlisi, oyuncuların ve toplulukların bir araya gelip kendilerini daha büyük bir şeyin parçası gibi hissetmelerinin çeşitli yollarını sunduk. Etkinlik gelecekte nasıl görünürse görünsün, mümkün olduğunca güvenli, iyi ve kapsayıcı hissettirmesini sağlamalıyız.” ifadeleri yer aldı.

BlizzCon, her yıl yeni oyun tanıtımları ve güncellemelere ev sahipliği yapıyordu. BlizzCon 2022 iptal edilse bile, önümüzdeki aylarda Blizzard’dan yeni duyurular gelebilir. Stüdyo, açıklamasında hayranlara paylaşacağı çok sayıda heyecan verici haber ve yayın olduğunu ekledi.

Blizzard şu anda Diablo 4, Overwatch 2 ve muhtemelen bir sonraki World of Warcraft genişlemesi üzerinde çalışıyor. Söz konusu oyun ve içeriklerin hiçbirisi için çıkış tarihi açıklamadı. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.