Battlefield 2042’nin açık beta tarihleri duyuruldu

EA, sonunda Battlefield 2042 açık betasının tarihlerini resmi olarak açıkladı. Oyuncular, 6-9 Ekim tarihleri arasında hafta birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyununu deneme fırsatı yakalayacak.

Battlefield 2042 beta, öncelikle oyunu ön sipariş verenler ve EA Play aboneleri için 6-7 Ekim‘de açılacak. Erken Erişim sona erdiğinde tüm oyuncular 9 Ekim tarihine kadar açık beta sürümünü oynayabilecek. Ayrıca deneme süresince zaman kaybetmek istemeyenler için önyükleme 5 Ekim tarihinde başlayacak.

EA, tarihlerin yanı sıra oyunculara dört gün boyunca hangi içeriklerin sunulacağını detaylandırdı. Oyuncular Battlefield 2042 beta sürümünde Orbital haritasında Conquest (Fetih) modunu ve dört operatörü deneyebilecek. Yayıncı tarafından paylaşılan açık beta fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Battlefield 2042 açık betada oyuncuları neler bekliyor?

Açık betada yalnızca Orbital adlı bir harita olacak. Bu haritada, geri sayım yapan devasa bir uzay roketi var ve savaş, roketin fırlatılma süreci etrafında gerçekleşiyor. Oyuncuların yaşayacağı kaos, yeni Battlefield 2042 açık beta fragmanında görülebilir. Ayrıca Orbital’in oyun içi görüntüleri için videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Orbital haritasında, oyunun Conquest (Fetih) modunu oynuyor olacaksınız. Bu klasik Battlefield modunda takımlar, kontrol noktası görevi gören birkaç bayrağı yakalayıp ele geçirmeye çalışırken haritanın belirli bölgelerinde yoğun çatışmalara girecek. Tek bir bölge için savaşmak yerine, herhangi bir zamanda birden fazla kontrol noktası için savaşacaksınız.

Battlefield 2042, uzmanlar

Battlefield 2042 açık betada, Webster Mackay, Maria Falck, Pyotr ‘Boris’ Guskovsky ve Wikus ‘Casper’ Van Daele olmak üzere dört Uzman karakter oynanabilir olacak. Mackay, tırmanmayı sağlayan bir kancanın yanı sıra nişan alırken daha hızlı hareket etmenizi sağlayan Nimble (Çeviklik) yeteneğiyle donatılmış bir karakter olarak tanımlanıyor.

Falck, müttefiklere şifa veren şırıngalar ateşleyen S21 Syrette Tabanca ve oyuncuların canlandıktan sonra düşen müttefikleri tam sağlıkla geri döndürmelerini sağlayan Combat Surgeon (Savaş Doktoru) yeteneği ile donatılmış bir destek karakteri olarak karşımıza çıkacak.

Guskovsky, oyunda lider görevi gören bir karakter ve belirli bir alanda düşman hedeflerini otomatik olarak tespit eden ve onlara saldıran SG-36 Sentry silahıyla birlikte geliyor. Ayrıca, SG-36 tareti, düşmanlara kilitlendiğinde hedefleri tespit eden ve onları kolay bir ölüm için işaretleyen Sentry Operator yeteneğine de sahip.

Son uzmanımız Daele, standart bir keskin nişancı karakteri. Ekipmanları, yakındaki hareketli hedefleri tespit eden ve onları EMP patlamaları yoluyla şaşırtabilen OV-P Recon Drone‘u içeriyor. Ayrıca kitlenebilir silahlar için hedefler belirleyebiliyor. Donanımları, yerde veya Recon Drone’u kullanırken yaklaşan düşmanlara karşı uyaran Hareket Sensörü özelliğine sahip.

Battlefield 2042, 19 Kasım‘da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Açık beta süreciyle ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.