Battlefield 2042, battle royale modu içermeyecek

DICE ve EA, söylentilerin aksine Battlefield 2042’nin battle royale moduna sahip olmayacağını doğruladı. Serinin yeni oyunu çok oyunculu üç ana mod etrafında toplanacak, ancak bunların hiçbiri royale modu içermeyecek. Bununla birlikte Battlefield 2042, oyunculara tam oyunu almaya teşvik edecek, oynaması ücretsiz bir mod sunarak rakibine benzer bir yaklaşım benimseyebilir.

DICE, Battlefield 2042 için düzenlenen önizleme etkinliğinde oyunun battle royale moduna sahip olmayacağını birçok kez yinelendi. Stüdyonun ne lansman ne de sonrası için böyle bir planı yok. Geliştirici, insanların oyunun Warzone kopyası olmaya çalışmadığını anlamasını istiyor. Serinin yeni oyunu Battlefield 2042, üç farklı çok oyunculu deneyimle gelecek:

All-Out Warfare, serinin şimdiye kadar gördüğü en büyük haritalarda 128 oyuncuya kadar devasa savaşlara sahne olacak Conquest ve Breakthrough modları ile klasik Battlefield’ın evrimi olacak. Hazard Zone ise tamamen yeni, takım tabanlı bir oyun türü ve çok oyunculu deneyime modern bir bakış olarak tanımlanıyor. DICE, bu yeni modun “belirgin bir şekilde All-Out Warfare’in Conquest veya Breakthrough modlarından çok farklı olduğunu söylüyor. Ayrıca geliştirici, modun adının gaz çemberi olabileceğini ima etmesine rağmen, Hazard Zone’un bir battle royale olmadığı defalarca tekrarladı. Üçüncü modun sunacağı çok oyunculu deneyim henüz duyurulmadı, ancak bu, DICE LA tarafından geliştirilmekte olan modun tanıtımı 22 Temmuz tarihinde EA Play Live’da yapılacak. Bu modun da kesinlikle battle royale olmayacağı kesin bir dille açıklandı.

Battlefield 2042, ücretsiz sezonluk içerikler ve oyun güncellemeleriyle desteklemeyi planlıyor. Oyunculara ilk yıl boyunca dört sezon sunulacak ve bunlar, oyunun hikayesine yeni haritalar, modlar ekleyerek benzersiz bir şekilde anlatacak.

Battlefield 2042, oynaması ücretsiz bir mod ile gelebilir

Battlefield 2042

Call of Duty: Warzone‘un başarısı, popüler birinci şahıs nişancı serisinin ücretli içeriklerine önemli derecede katkı sağlıyor. Henüz resmi olarak onaylanmamış olsa da, Battlefield 2042, oyunculara tam oyunu almaya teşvik edecek, oynaması ücretsiz bir mod sunarak rakibine benzer bir yaklaşım benimseyebilir.

DICE geliştiricilerine Soru-Cevap oturumu sırasında, yeni Battlefield oyununda oynaması ücretsiz bir bileşenin olup olmayacağı hakkında sorular soruldu. Battlefield 2042 için battle royale kapıları kapatılsa da geliştirme ekibi, daha sonra konuşulacak çok şey olacağını ima ederek soruları geçiştirdi. Şu anda, ücretsiz deneyimin neleri kapsadığı net değil. Kesinlikle battle royale olmayacak, ancak sadece ücretsiz bir deneme mi yoksa tamamen ücretsiz bir oyun modu mu olacağı bilinmiyor. Diğer yandan EA, yokluğundan faydalanan rakibinin karşısına Warzone gibi cazip bir seçenek sunmalı.

EA, Knockout City’de oyunculara satın alma kararını vermeden deneme imkanı vermişti. EA Originals oyunu Knockout City‘nin oynaması ücretsiz 10 günlük bir deneme süresi vardı ve yeni oyuncular, oyunu satın almadan önce 25 seviye atlayabiliyorlardı. Battlefield 2042 gibi muazzam bir deneyim için oyuncu topluluğu önemli ve yayıncı bu konuda tatmin edici bir hamle yapabilir.

Battlefield 2042, 22 Ekim 2021‘de PS4, PS5, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC için gelecek. Oyunun konsol ve PC sürümlerinin fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.