DICE’ın tasarım başkanı, Battlefield 2042 lansmanının ardından görevinden ayrılıyor

DICE’ın Battlefield ve Star Wars: Battlefront serilerinde çalışan tasarım başkanı Fawzi Mesmar, Battlefield 2042 lansmanının ardından şirketten ayrılmaya karar verdi.

Mesmar’ın ayrılığı, DICE çalışanlarına gönderilen bir e-posta ile duyuruldu. Tasarım sorumlusunun Battlefield 2042’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte ayrılmayı planladığı ortaya çıktı. Mesmar, Candy Crush geliştiricisi King‘de stüdyo yöneticisi, prodüksiyon ve oyun tasarımı görevlerinde çalışmasının ardından 2019’dan beri DICE’ın tasarım başkanı olarak görev yapıyordu.

Mesmar, personele gönderdiği e-postada (VGC aracılığıyla), Battlefield 2042 çıkana kadar kendisini bekleme nezaketi gösteren başka bir şirketten reddedemeyeceği bir teklif aldığını belirtti. Stüdyo genel müdürü Oskar Gabrielson ile bir süredir ayrılığını planladıklarını ve doğru zamanı belirlemeye çalıştıklarını söyledi.

Battlefield 2042, hatalar ve eksiklikler nedeniyle zorlu bir başlangıç yaptı ve DICE, oyunu düzeltmek için adımlar atmaya başladı. Hata düzeltmelerine ve dengelemelere odaklanan ikinci güncelleme bugün yayınlandı. Stüdyo, Aralık ayının başında üçüncü güncellemeyi yayınlayacak. Ayrıca yıl sonuna kadar bir güncelleme daha yayınlamayı planlıyor.

Mesmar’ın DICE’tan 26 Kasım tarihinde resmi olarak ayrılacak. Tasarımcının bir sonraki pozisyonu henüz açıklanmadı ancak İsveç’in Stockholm kentinde çalışmaya devam edecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.