Psikolojik gerilim oyunu Martha Is Dead ertelendi

Caracal Games, LKA ve Wired Productions’ın psikolojik gerilim oyunu Martha Is Dead, 24 Şubat 2022‘ye ertelendi. Başlangıçta oyunun 2021’in sonlarında piyasaya sürülmesi planlanmıştı.

Martha Is Dead, 1944 İtalya’sında geçen, gerçekliğin, batıl inancın ve savaş trajedisinin arasındaki çizgiyi belirsizleştiren karanlık bir birinci şahıs psikolojik gerilim oyunu. Oyuna ismini veren Martha, Alman kuvvetleri ve Müttefik kuvvetler arasındaki çatışma şiddetlenirken ölü bulunuyor.

Oyuncular, Martha’nın ikiz kız kardeşi Giulia olarak kaybın travması ve cinayetten artakalanlarla tek başına ilgilenmek zorunda. Gerçeğin peşinde ilerlerken, gizemli folklorla ve savaşın gittikçe yaklaşan dehşetiyle karşı karşıya kalacaklar. Geliştirici LKA, Toskana kırsalını tarihsel bağlamıyla aslına uygun bir şekilde yeniden tasarladı.

Martha Is Dead, DualSense desteğiyle gelecek

Martha Is Dead

Caracal Games, PlayStation Blog‘da Martha Is Dead’in DualSense desteğini ayrıntılı olarak paylaştı. Stüdyo, oyuncuların DualSense sayesinde gerilimin ve korkunun arttığı anlarda, oyuncular kahramanın kalp atışlarını hissedeceklerini belirtti. Ayrıca farklı arazilerde karakterin ayak seslerinin farkını hissedebileceklerini ortaya koydu.

Buna ek olarak, deneyime daha fazla gerçekçilik katmak için uyarlanabilir tetikler de kullanılacak. Kahramanın 1940’lardan kalma eski kamerasıyla fotoğraf çekmek, tetik gerilimi sayesinde daha gerçekçi hissettirecek. Oyunda fotoğraf çekmek, gizemi çözmede temel bir rol oynuyor.

PS5’in 3D ses teknolojisi ve DualSense’in hoparlörü de sürükleyiciliği artıracak. Oyunun dublaj dili, savaş döneminde geçen hikayeyi, dünyayı ve karakterleri tam olarak yansıtmak için İtalyanca olacak. Tüm bunlara, döneme özgü İtalyan müzikleri de eşlik edecek. Oyunun yeni fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Martha Is Dead, 24 Şubat 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.