Battlefield 2042 sürekli internet bağlantısı gerektirecek

Battlefield 2042, yapay zeka botlara karşı tek başınıza oynasanız bile bir internet bağlantısı gerektirecek. EA, web sitesinde yayınladığı uzun bir makalede, oyunun çevrimdışı oynanamayacağını bir kez daha doğruladı. Yayıncı, çapraz platform dahil olmak üzere serinin yeni oyunundan neler bekleyebileceğimizi ayrıntılı olarak açıkladı.

EA, yaptığı açıklamada, “Battlefield 2042, yalnızca çok oyunculu bir deneyim. Eğer pratik yapmak isterseniz, yapay zeka askerlere karşı Solo oynayabilirsiniz, ancak bu çevrimiçi bir ortamda olacaktır.” ifadelerine yer verdi. Yani ister çok oyunculu, ister tek başınıza oynayın, sürekli internet bağlantısına ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca şirket, çapraz platform özelliği üzerinde çalıştıklarını ve bu yazın sonuna doğru test edeceklerini belirtti.

Battlefield 2042 deniz savaşına odaklanmayacak

Battlefield 2042

EA, hayranların deniz savaşına olan tutkusunu bildiğini ve Battlefield 2042’nin deniz taşıtlarına sahip olacağını belirtti. Ancak oyun, lansmanda deniz savaşına odaklanmayacak. Ancak DICE’ın gelecekte hayranların istediği içerikleri ekleme olasılığı var.

Yayıncı, “LCAC Hovercraft gibi deniz odaklı araçları görmeyi bekleyebilirsiniz, ancak şu anda donanma savaşına odaklanılmıyor. Deniz savaşı konusunda ne kadar heyecanlı olduğunuza dair yorumlarınızı gördük. Bu yüzden gelecekte görmek istediğiniz şeyler için bizimle iletişimde kalın!” dedi. Belki de deniz savaşı, lansman sonrasında gelecek DLC‘lerle deneyimin bir parçası olabilir.

Battlefield 2042, hem önceki nesil hem de yeni nesil platformlarda piyasaya sürülecek. Ancak PS4 ve Xbox One sürümlerinde teknik sınırlamalar nedeniyle oyuncu sayısında kısıtlamaya gidilecek. Daha önce PS5, Xbox Series X/S ve PC sürümlerinde 128 oyuncuya, önceki nesilde ise 64 oyuncuya destek verileceği belirtilmişti. Bununla birlikte, her iki nesil de aynı oynanış özelliklerine, silahlara, araçlara, uzmanlara ve cihazlara sahip olacak.

Battlefield 2042, 22 Ekim 2021‘de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun tanıtım fragmanına, sürümlerine ve fiyat bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.