Bend Studio’nun yeni oyunu 2025 yılında gelebilir

Days Gone geliştiricisi Bend Studio’nun henüz duyurulmamış yeni oyunu ve Insomniac’ın Wolverine oyununun çıkış yılları sızdırıldı.

Konsept sanatçısı Hung Nguy’ın ArtStation profilinde iki PlayStation oyunun yanı sıra Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin de yer aldı.

Eğer profildeki listeleme doğruysa, PS5’e özel Marvel’s Wolverine, 2024’te çıkacak. Bend Studio’nun gizemli oyunu 2025’e planlanıyor. TMNT: The Last Ronin ise 2025 yılına listelendi.

Sanatçı, sızıntıdan kısa bir süre sonra oyunları çalışmalarından kaldırdı. Ancak internet kaçırmaz! Ekran görüntüsü ResetEra forumlarında paylaşıldı.

Nguy’ın söz konusu projelerde sözleşmeli olarak çalıştığını göz önünde bulundurmakta fayda var. Yani kendisinden sonra planlar değişmiş olabilir.

Marvel's Wolverine, Insomniac Games, PS5

Güvenilir sızıntılarıyla tanınan Jeff Grubb, Wolverine oyununun en erken 2024 sonbaharında gelebileceğini ve çıkış tarihinin 2025’e kayabileceğini öne sürmüştü.

Insomniac, Marvel’s Spider-Man 2’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte aynı evrende geçtiğini onayladığı Marvel’s Wolverine’e odaklanabilir. Şimdilik stüdyodan bir süreliğine sessizlik bekleyebiliriz.

Bend Studio’nun bir sonraki oyunu henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında 30. yıl dönümünü kutlayan geliştirici, yeni bir tanıtıma işaret etmişti.

Beklenen duyuru hâlâ gelmedi ancak Days Gone 2 olmayacağını biliyoruz. Sony’nin devam oyununa yeşil ışık yakmadığı ve ilk oyunu yeterince başarılı görmediği için projeyi rafa kaldırdığı öne sürülüyor.

Önceki söylentiler, stüdyonun PS5 için yeni bir AAA IP geliştirdiğini iddia ediyordu. Eğer herhangi bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.