Judas’ın hikaye sistemi ve karakterlerine dair detaylar paylaşıldı

BioShock yaratıcısı Ken Levine’in yeni oyunu Judas hakkında hikaye sistemi, dünya ve karakterler dahil olmak üzere yeni detaylar ortaya çıktı.

Levine’in kurduğu Ghost Story Games, IGN’den Ryan McCaffrey ve Geoff Keighley gibi sektörün önde gelen yayın ve isimlerini oyunun erken bir yapısını Boston ofisinde 5-6 saat oynamaya davet etti.

IGN, oyunu anlık oynanış perspektifine sahip olan ve BioShock hayranlarına tanıdık gelen hikaye odaklı bir birinci şahıs nişancı oyunu şeklinde tanımlıyor.

Judas

Ana karakterimiz Judas, Mayflower adı verilen şehir büyüklüğünde bir uzay gemisinde önceden ölü ama şimdi yeniden hayata dönmüş bir kadın ve tek hayatta kalan olarak karşımıza çıkacak.

Gemi, insan ırkının son hayatta kalanlarını Dünya’dan Promia Centauri adlı yeni bir gezegene taşıyor. Judas, geminin üç lideri Tom, Nefertiti ve Hope ile etkileşim içinde olacak.

Judas, BioShock, oynanış, hikaye

Karakterimiz liderlerin gizli androidler olduğunu açığa çıkararak gemiyi krize soktu. Judas, ölümü ve 3D baskılı bir klon olarak dirilişinin ardından, ağır hasar görmüş Mayflower’da yaşayan tek insanın kendisi olduğunu anlayacak.

Oyuncuların gemideki üç liderden hangisine yardım edeceğine karar vermesi gerekecek. Ancak bir lideri mutlu etmek diğerini üzebilir. Levine, bu yapıya “hikaye Lego’ları” adını veriyor.

Aslına bakılırsa Judas, seçimlere bağlı olarak dallanan dinamik bir hikaye hikaye sunacak ve bunu bir Lego gibi birbirine geçen bir çizgide işleyecek.

Judas, bir Bioshock oyunundan beklenen her şeye sahip

Keighley ise ilk izlenimlerini X hesabından paylaştığı bir videoda anlattı. Oyunun bir dereceye kadar hâlâ BioShock gibi hissettirdiğini ve bir BioShock oyunundan beklenen her şeyi barındırdığını söyledi.

Ona göre Judas’ta el güçleri var, hackleme sistemi, inanılmaz sinematik anlar , harika karakterler ve zengin hikayeler içeriyor. Ancak perde arkasında bir fragmanda anlatılması çok zor olan bazı şeyler dönüyor.

Judas

Keighley ayrıca oyunun şu anda tamamlanmadığını belirterek, piyasaya sürülmesinin biraz zaman alabileceğini ekledi.

Levine, BioShock ve devamı oyunu olan Infinite’in arkasındaki stüdyo olan Irrational Games’i 2014 yılında kapatarak daha küçük bir stüdyo oluşturdu. Bu stüdyo Ghost Story Games olarak yola devam etti.

Judas, geliştiricinin ilk oyunu olarak gelecek. Stüdyo çıkış tarihini açıklamasa da, oyunu PS5, Xbox Series X/S ve PC için geliştiriyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.