Call of Duty serisinin bir sonraki oyunu Modern Warfare 2 olabilir

Call of Duty: Vanguard henüz piyasaya sürülmedi, ancak dedikodu kazanı kaynamaya devam ediyor. Güvenilir Call of Duty ve Battlefield sızıntılarıyla Tom Henderson, serinin bir sonraki oyununun Call of Duty: Modern Warfare 2 olacağını iddia etti.

Modern Warfare 2, yeniden başlatılan serinin 2019 yılında piyasaya sürülen ilk oyununun devamı olacak. Call of Duty serileri yaklaşık 3 yıllık bir geliştirme süreciyle ilerliyor. Treyarch, geçen yılki Black Ops Cold War ve Sledgehammer, bu yılki Vanguard üzerinde çalıştı. Gelecek yıl sıra, Modern Warfare serisinin arkasındaki geliştirici olan Infinity Ward’da olacak.

Call of Duty: Modern Warfare 2 hakkında bilinenler

Call of Duty: Modern Warfare

Söylentilere göre Project Cortez kod adlı Modern Warfare 2, Kolombiyalı uyuşturucu kartelleriyle savaşan ABD özel kuvvetlerini konu alacak. Hikaye, CIA’in Albay Félix Cortez liderliğindeki uyuşturucu çetesiyle savaştığı ve oyunun kod adının arkasındaki kurguda yer alması muhtemel olan Clear and Present Danger (Açık Tehlike) filmine benzer bir senaryoyla gelebilir.

Activision, şu anda Call of Duty: Vanguard adını verdiği yeni oyunu sorunsuz bir şekilde piyasaya sürmeye odaklandığını açıklamıştı. Yani ortaya atılan yeni söylentilerin doğru olup olmadığını öğrenmemiz biraz zaman alacak. Muhtemelen Ağustos 2022’ye kadar resmi duyuru veya tanıtım gelmesini bekleyemeyiz. Vanguard, 5 Kasım’da çıkacak ve Call of Duty: Warzone oyuncuları yıl içinde yeni oyuna özel bir Pasifik haritası alacak.

Oyuncular, Vanguard’ın PlayStation’a özel alfa ve betasıyla birkaç çok oyunculu modu deneyebildi. İkinci beta hafta sonu bugünden başlayarak 20 Eylül‘e kadar devam edecek. Beta tarihlerine ve diğer tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Call of Duty: Modern Warfare 2 için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.