Battlefield 2042’nin çıkış tarihi pandemi nedeniyle ertelendi

Birçok oyun pandemi sürecinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle ertelenmeye devam ediyor. Son olarak Battlefield 2042 de ertelenen oyunlar kervanına katıldı. EA, heyecanla beklenen bir sonraki oyunun yeni çıkış tarihini 19 Kasım 2021 olarak açıkladı.

Battlefield 2042 ekibi, pandemi koşullarının öngörülemeyen zorlukları ve çalışanların stüdyoya güvenli bir şekilde dönmesini engellemeye devam etmesi nedeniyle ertelendi. Oyunun başlangıçta 22 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak yaşanan gecikme, çıkış tarihini yaklaşık bir ay geciktirdi.

Battlefield Twitter hesabından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Battlefield 2042’nin çıkış tarihini değiştirmeye karar verdik. Oyun dünya çapında artık 19 Kasım 2021‘de piyasaya sürülecek.

Küresel bir salgın sırasında yeni nesil Battlefield yapmak, geliştirme ekiplerimiz için öngörülemeyen zorluklar yarattı. Oyunun ölçeği ve kapsamı göz önüne alındığında, lansmana doğru ilerlerken ekiplerimizin stüdyolarımıza geri döneceğini ummuştuk. Devam eden koşullar bunun güvenli bir şekilde olmasına izin vermiyor ve ekiplerin evden yaptığı çalışmaya karşılık, oyuncularımız için Battlefield 2042 vizyonunu yerine getirmek amacıyla fazladan zaman ayırmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

Oyuna olan hevesiniz oldukça ilham verici. Yaptığımız oyuna inanıyoruz ve deneyime son rötuşları yaparken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Açık Beta ile ilgili güncellemeler bu ay içinde gelecek.

Oskar Gabrielson ve Battlefield 2042 Geliştirme Ekibi

Oyun ve eğlence sektörünü derinden etkileyen ve geliştiricileri zor durumda bırakan COVID-19 pandemisi, 2020’nin başından beri birçok projeyi olumsuz etkiledi. Dünya, salgının etkisini hafifletme çabasıyla mücadeleye devam ederken, birçok oyunda gecikmelere neden olmaya devam ediyor.

Battlefield 2042, DICE, Criterion ve Ripple Effect (eski adıyla DICE LA) dahil olmak üzere EA’de birden fazla ekibin üzerinde çalıştığı bir oyun. Gecikme, oyunu Call of Duty: Vanguard ile girişeceği rekabette geride bırakıyor. Yeni Call of Duty oyunu, ezeli rakibi Battlefield 2042’nin birkaç hafta sonra piyasaya sürülmesiyle biraz nefes alacak.

Battlefield 2042, 19 Kasım’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Geliştirme ekibi, bu ayın sonlarına doğru açık beta hakkında ek ayrıntılar paylaşacak. Neyse ki gecikme nedeniyle beta sürecine dair herhangi bir planın değiştirilmesi beklenmiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.