Call of Duty: Black Ops 6, çıktığı gün Xbox Game Pass’e gelecek

Microsoft, Call of Duty Black Ops 6 için canlı aksiyon tanıtım fragmanı yayınladı. Ayrıca oyunun ilk günden Xbox Game Pass’e geleceğini onayladı.

Xbox, tüm birinci parti oyunlarını çıktığı gün Game Pass’e getiriyor. Black Ops 6 da istisna olmayacak. Birinci şahıs nişancı serisi, yeni oyunla birlikte ilk kez abonelik hizmetine dahil olacak.

Bu önemli duyuruya ek olarak bir kez daha 90’lı yılların karanlığını işleyen yeni bir video yayınlandı. Canlı aksiyon tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Activision’ın tanıtımları, genel olarak 90’ların başındaki Körfez Savaşı’na göndermeler yapıyor. Irak’ta yapılan askeri harekatın merkezindeki dünya liderlerini konuk ediyor.

Canlı aksiyon görüntülerde eski ABD başkanları Bill Clinton ve George H. W. Bush’un yanı sıra eski İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher ve Irak lideri Saddam Hüseyin bir araya geliyor.

Yeni fragman Clinton’ın, “Gerçek şu ki, tüm hayatınız bir yalan.” sözleriyle başlıyor. Sonunda Saddam Hüseyin, “Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Ama eğer aradığınız gerçekse, karanlığa bakın.” diyerek kapanışı yapıyor.

Activision’a göre Black Ops 6, Call of Duty serisinin “karanlık yeni bölümü” olarak karşımıza çıkacak. Şimdiye kadar yayınlanan teaser’lar ve Orta Doğu teması da bu tanımı onaylıyor.

Videolarda görünen figürlerin oyunda yer alıp almayacağını bilemiyoruz ancak Black Ops Cold War’dan Russell Adler’in bir kez daha karşımıza çıkacağı bildiriliyor.

Microsoft, 9 Haziran 2024’te Xbox Games Showcase etkinliğinin yanı sıra Call of Duty: Black Ops 6 tanıtımı yaparak birçok detayı açıklığa kavuşturmayı planlıyor. Muhtemelen bir çıkış tarihi de alabiliriz.

Insider Gaming‘ten Tom Henderson, oyunun 25 Ekim’de çıkacağını öne sürüyor. Resmi duyuru geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.