Call of Duty geliştiricisi Infinity Ward yeni stüdyo açtı

Modern Warfare’in geliştiricisi Infinity Ward, Austin, Teksas‘ta yeni bir stüdyo açtı. Infinity Ward Austin; Los Angeles, Polonya ve Meksika’daki Infinity Ward ekiplerinin saflarına katılıyor. Stüdyonun serinin bir sonraki Call of Duty oyununu geliştirmesi bekleniyor.

Serinin yeni oyunu Call of Duty: Vanguard önümüzdeki ay piyasaya sürülecek. Öte yandan Black Ops Cold War ve Warzone cephesinde 6. Sezon başladı. Söylentilere göre Infinity Ward, Call of Duty 2022’nin gelişiminden sorumlu olacak. Yeni oyunun, 2019 yılında yeniden başlatılan Modern Warfare’in devamı olan Modern Warfare 2 olması bekleniyor.

Infinity Ward, Call of Duty serisinin geldiği noktada önemli rol oynadı

Call of Duty, Warzone

Infinity Ward, ücretli içerik paketleri yerine Warzone entegrasyonunu ve ücretsiz sezonluk içerikler sunan Call of Duty platformunu kuran stüdyo olmuştu. Geliştirici, aynı zamanda Warzone’un arkasındaki geliştirme ekibiydi. Ancak ücretsiz battle royale oyununu, devam eden geliştirme ve güncellemeler için Raven‘a teslim ettiler.

Stüdyonun seriye katkısı bu kadarla sınırlı değil. Modern Warfare ve Warzone için inşa edilen ve şu anda Sledgehammer’ın Vanguard oyununda da kullanılan IW Engine‘i de geliştirdiler. Özellikle Polonya ekibi, oyun projelerinden ziyade bu motoru oluşturmaya ve geliştirmeye odaklanmak için oluşturulmuş teknoloji tabanlı bir stüdyo olarak görev yapıyor.

Infinity Ward, yeni stüdyo duyurusunda daha fazla bilginin geleceğini söylüyor. Austin merkezli yeni stüdyo, neredeyse hepsi Call of Duty oyunlarına katkı veren Activision stüdyoları arasına katılacak. Ücretsiz oyun içerikleri ve etkinliklerin yanı sıra kozmetik paketler ve sezonluk Battle Pass sunan, birbirine bağlı, oynaması ücretsiz Warzone deneyimi ve sezonluk canlı hizmet modeli, Call of Duty’yi hiç olmadığı kadar başarılı ve kârlı duruma getirdi.

Eğer söylentiler ve tahmin doğruysa önümüzdeki yılın Ağustos ayında Modern Warfare 2 duyurusu gelebilir. Austin, Teksas merkezli stüdyonun popüler birinci şahıs nişancı serisinde ne şekilde rol alacağını merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.