Sony’nin Play at Home girişimi boyunca 60 milyon oyun indirildi

Sony, pandeminin en zorlu dönemlerinde insanları evde kalmaya teşvik eden Play at Home hareketini başlatmıştı. PlayStation’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Eric Lempel’e göre, COVID-19’a cevap olarak nitelendirilen girişim olağanüstü bir başarı oldu.

Play At Home, koronavirüs salgınının etkisini artırdığı Nisan 2020‘de başladı. Bu süreçte oyunculara Uncharted: The Nathan Drake Collection, Horizon Zero Dawn Complete Edition, Ratchet & Clank ve birçok bağımsız oyunun yanı sıra ve ücretsiz oyunlarda kullanılabilen ödüller sunuldu. Oyuncular, girişim boyunca, 60 milyondan fazla oyun indirdi.

İki aşama boyunca indirilen oyunların 30 milyondan fazlasını bağımsız oyunlar ve 11 milyonunu PSVR oyunları oluşturdu. Play at Home’un eklenti kısmında ise 4 milyon ücretsiz oyun içi içerik paketi indirildi. Lempel, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları desteklemede rol oynamış olmaktan onur duyduklarını söyledi.

PS5, DualSense, oyuncu

Play at Home geri dönebilir

Dünya olabildiğince normale dönmeye çalışsa da, koronavirüs salgını devam ediyor. Eğer böyle giderse PlayStation yeniden oyuncuları evde kalmaya teşvik edebilir. GamesIndustry.biz‘e konuşan Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, Play at Home’un bitip bitmediği sorulduğunda şu cevabı verdi:

“COVID’in bitip bitmeyeceğine bağlı. En büyük etkenlerden biri o. Dünyanın nasıl değiştiğini göreceğiz. Kapanma, Allah göstermesin, eğer 2022 ve sonrasında devam ederse, kim bilir? Tekrar yapmamız gerektiğini hissedebiliriz. Bekleyip göreceğiz.”

Play at Home ilerleyen zamanlarda geri dönebilir ancak umuyoruz ki, buna ihtiyaç kalmaz ve salgın bir an önce hayatımızdan çıkar. Dünyanın normalleşmeye ve yeniden sağlıklı günlerde etkinliklerde, konserlerde, sinemalarda ve spor karşılaşmalarında bir araya gelmeye ihtiyacı var.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.