Call of Duty geliştiricisi Sledgehammer Games, İngiltere’de yeni stüdyo açtı

Call of Duty geliştiricileri birbiri ardına dünyaya açılmaya devam ediyor. Infinity Ward’un Austin, Teksas’ta yeni bir stüdyo açmasının ardından, şimdi de Sledgehammer Games, küresel genişleme çabalarının bir parçası olarak Guildford, İngiltere’de yeni bir stüdyo kurdu.

Sledgehammer Games’in uluslararası girişimleri 2019’da Avustralya’nın Melbourne kentinde bir stüdyo açmasıyla başladı ve ardından bu yıl Toronto, Kanada’da yeni bir stüdyo kurdu. Geliştirici yaptığı açıklamada, “Bu başarının ışığında, büyük yeteneklerin olduğuna inandığımız yerlere giderek ekibimizi büyütmeye odaklanıyoruz” dedi.

Sledgehammer, yeni nesil yeteneklere şans verecek

Call of Duty: WWII, Sledgehammer Games

Duyuruya göre Guildford stüdyosu, Call of Duty: Vanguard‘ın sezonluk içeriklerini ve önümüzdeki yıllar için planlanan gelecek projeleri desteklemek için Melbourne ve Toronto ekipleriyle birlikte çalışacak. Geliştirici, yeni yetenekleri bulmaya ve yetiştirmeye de önem verecek. Sledgehammer COO’su Andy Wilson şu açıklamayı yaptı:

“Stüdyo markamızı, üzerinde çalışacağımız inanılmaz oyunlarla birlikte Birleşik Krallık’a getireceğim için gerçekten heyecanlıyım. Çok sayıda yetenekli geliştiricinin olduğu bir yerde, sektörü büyütmek ve üzerimize düşeni yapmak için bir başka fırsat. Diğer lokasyonlarımızda yaptığımız gibi, yeni nesil yeteneklerin eğitilmesine ve yetiştirilmesine yardımcı olmak için okullar ve üniversitelerle ortaklıklar kurmaya çalışacağız. Bu sadece sektörde çalışan insanları bulmakla değil, girmek isteyen herkes için yeni yollar sağlamakla ilgili. Bu ürkütücü duyguyu çok iyi hatırlıyorum ve özellikle tarihi bir salgından çıkarken fırsat sağlamak beni mutlu ediyor.”

Sledgehammer Guildford, Sanat ve Tasarımdan Mühendislik ve Üretime kadar birçok pozisyonda işe alımlara başladı. Stüdyo, Call of Duty: Vanguard ile başlangıç yapacak. Oyunun yazarları iki devam oyunu daha yapmak istediklerini açıklamıştı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.