Call of Duty: Vanguard’ın yazarları iki devam oyunu yapmak istiyor

Call of Duty: Vanguard önümüzdeki ay oyuncularla buluşacak. Ancak oyun daha çıkmadan devam oyununa dair söylemler gelmeye başladı. Vanguard’ın yazarları, New York Comic Con panelinde konuştu ve oyuncuların yeni oyunu bir değil iki devam oyunu gelebilecek kadar seveceklerini umduklarını açıkladı.

Sledgehammer Games’ten Sam Maggs, Vanguard karakterlerinin ardındaki fikrin, yeni bir serinin başlangıcı olabileceğini söyledi. Oyuncular, karakterlerin arkasında durur ve hikayelerine yatırım yapabilirlerse, bu onlara akıllarındaki devam oyunlarını yapma şansı verebilir.

Call of Duty: Vanguard dört oynanabilir kahramanla gelecek

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard hikayesi, farklı milletlerden kahramanların hikayelerine odaklanacak. Oyundaki oynanabilir karakterler Arthur Kingsley, Polina Petrova, Lucas Riggs ve Wade Jackson olacak. Bu askerler, Alman SS ve Gestapo sorgucusu Hermann Wenzel Freisinger tarafından yönetilen bir savaş sonrası planı olan Phoenix Projesi‘ni durdurmak için Birinci Görev Gücü olarak güçlerini birleştirecek. Tüm bu karakterler, İkinci Dünya Savaşı’nda Kuzey Afrika, Doğu, Batı ve Pasifik cephesinde savaşacaklar.

Maggs, Call of Duty serisinin ikonik karakterlere sahip olması gerektiğini belirterek, devam oyunlarıyla ilgili şu şekilde konuştu:

“Bu sürece ‘nasıl ikonik CoD karakterleri yaparız?’ diyerek geldik çünkü şu anda Call of Duty’de gerçekten buna sahip değilsiniz. Halo gibi bir oyunu düşündüğünüzde, Master Chief aklınıza gelir ancak CoD’yi düşündüğünüzde gerçekten göze çarpan karakterler yok. Böylece ‘Amiral gemisi CoD karakterlerimiz kimler olabilir?’ diye düşünür duruma geldik. Çünkü Vanguard 2 ve Vanguard 3’ü yapmak istiyoruz ve bu karakterlerle anlatmak istediğimiz iki hikayemiz daha var. Dolayısıyla, eğer insanlar onları bizim kadar severse, bu insanların hikayesini anlatmaya devam edeceğimizi ve onları temelde bu CoD dönemi için bir nevi figüran haline getireceğimizi umuyoruz.”

Call of Duty: Vanguard’ın geleceği hakkında konuşmak için henüz erken. Yine de geliştiricilerin planına bakılırsa; oyuncuların karakterlere ve hikayeye olan ilgisi, devam oyunlarının gelişinde etkili olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.