Call of Duty: Vanguard’ın çıkış tarihi duyuruldu: İşte Türkiye fiyatı

Call of Duty serisinin merakla beklenen yeni oyunu Call of Duty: Vanguard, uzun süren söylentilerin ardından sonunda çıkış tarihi ve tanıtım fragmanıyla birlikte resmi olarak duyuruldu. Activision, pandeminin getirdiği zorluklara rağmen serinin II. Dünya Savaşı temalı yeni oyunu bu yıl oyuncularla buluşacak. Ayrıca Vanguard’ın Türkiye fiyatı, oyunun ön siparişe açılmasıyla birlikte belli oldu.

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım 2021‘de PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak. Sledgehammer tarafından geliştirilen yeni oyun, seriyi bir kez daha II. Dünya Savaşı’na geri döndürecek. Geliştirici, oyunculara bu kez tüm Müttefik Ülkelerden üyelerin yeraldığı kurgusal bir özel operasyon ekibine odaklanan hikaye odaklı bir macera sunacak.

Vanguard, Sledgehammer’dan yeni bir çok oyunculu modun yanı sıra Treyarch’tan yeni bir Zombies modu ve Raven Software’den yeni bir Warzone haritası getirecek. Oyunun duyurusu ve çıkışı arasındaki süre oldukça bu yıl yine kısa tutuldu. Geçen yılın oyunu Black Ops Cold War da Ağustos ayı civarında duyurulmuştu. Öte yandan 2019 yılında gelen Modern Warfare, Mayıs ayının başlarında açıklanmıştı. Görünüşe göre Activision, oyunların duyurusu için yeni bir plan benimsedi.

Call of Duty: Vanguard, özel kuvvetlerin kökenine inecek

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard, özel kuvvetlerin kökenine odaklanan ve birden fazla bakış açısından anlatılacak olan tek oyunculu bir campaign modu sunacak. Sledgehammer ekibinin yanı sıra bilim kurgu yazarı Tochi Onyebuchi de hikaye üzerinde çalışıyor.

Geliştirici, anlatının tarihin çehresini değiştiren ve bildiğimiz şekliyle özel kuvvetler için zemin hazırlayan Task Force One’ı oluşturan çok uluslu kahramanların anlatılmamış hikayelerini kapsayacağını söylüyor. Oyun, “Lady Death” olarak da bilinen Sovyet keskin nişancı Lyudmila Pavlichenko’dan ilham alan Teğmen Polina Petrova gibi gerçek dünyadaki kişiliklerden ilham alan bir karakter kadrosuna sahip olacak.

Hikayenin dışında, oyuncuların tek başına veya iki ila üç kişilik takımlar halinde düello yaptığı “Champion Hill” dahil olmak üzere lansmanda 20 harita ve çok oyunculu modlar olacak. Ayrıca Black Ops stüdyosu Treyarch tarafından geliştirilen ve Black Ops Cold War’un önceki ölümsüz hikayesine bağlanacak bir Zombies modu da olacak.

Diğer yandan Raven Software, battle royale oyunu Warzone için bir Vanguard haritasının gelişimine öncülük ediyor. Activision’a göre yeni harita bu yıl içinde piyasaya sürüldüğünde, ona yeni bir hile önleme sistemi eşlik edecek. Şirket, içerik entegrasyonunu Vanguard, Black Ops Cold War ve Modern Warfare’i birbirine bağlayan tamamen yeni bir evren olarak tanımlıyor.

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard Türkiye fiyatı ve sürümleri:

PlayStation

 • Standard Edition (PS4) – 499 TL
 • Cross-Gen Edition (PS4 & PS5) – 599 TL
 • Ultimate Edition (PS4 & PS5) – 779 TL

Xbox

 • Standart Sürüm (Xbox One) – 499 TL
 • Cross-Gen Paketi (Xbox One & Xbox Series X/S) – 599 TL
 • Seçkin Sürüm (Xbox One & Xbox Series X/S) – 779 TL

PC (Battle.net)

 • Standard Edition – 59.99 euro
 • Ultimate Edition – 99.99 euro
Call of Duty: Vanguard

Ön sipariş bonusları:

Call of Duty: Vanguard’ın herhangi bir dijital sürümü ön siparişle satın alanlar aşağıdaki içeriklere ve fırsatlara erişebilecekler:

 • Açık Betaya erken erişim – İlk olarak PS4 ve PS5 platformlarında
 • Night Raid Mastercraft Silah Taslağı – Call of Duty: Black Ops Cold War ve Warzone oyunlarında anında kullanılabilir
 • Arthur Kingsley Operatörü – İleri bir tarihte Call of Duty: Black Ops Cold War ve Warzone oyunlarında kullanılabilir
 • Resmî çıkış tarihinden önce oyunu indirebilme fırsatı

Call of Duty: Vanguard için yayınlanan resmi duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyun, 5 Kasım 2021’de PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Activision, açık betanın varlığını doğrulasa da net bir tarih vermedi.

Call of Duty: Vanguard’ın yeni duyuru fragmanı:

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.