Call of Duty: Vanguard, Xbox Series X’te en az 95 GB boş alan gerektirecek

Call of Duty: Vanguard resmi olarak duyuruldu ve serideki son oyunlardan daha az depolama gerektirebilecek gibi görünüyor. Microsoft Store web sitesinde, oyunun Xbox Series X/S sürümünün gerektirdiği depolama alanı 95 GB olarak listelendi. Ancak bu alan, bazı içerik paketleri olmadan hesaplanmış olabilir.

Black Ops Cold War ve Modern Warfare, dosya boyutunu küçültmek için hikaye modu gibi bileşenleri kaldırma seçeneğine sahipti. Vanguard için belirlenen 95 GB dosya boyutu muhtemelen oyunun salt halini hesaba katıyor. Xbox Series X üzerinden Microsoft mağazasına girildiğinde ise dosya boyutu içerik paketleri olmadan 90 GB olarak listeleniyor.

Call of Duty: Vanguard ek yüklemeler gerektirebilir

Call of Duty: Vanguard

Vanguard’da belirli modları oynatmak için içerik paketlerinin yüklenmesi gerekebilir. Yani genel yükleme boyutu istenen bileşenlere göre artacaktır. İçerik paketlerini de kapsayan Ultimate ve Cross-Gen sürümleri için tam boyut, 270 GB olarak listelenmiş. Ancak bu paketler, beta, Xbox One sürümü ve Series X/S sürümünü birlikte sayıyor gibi görünüyor. Ayrıca web sayfası, Vanguard’ın yaklaşan beta sürümünü 50 GB olarak listeliyor.

Öte yandan Call of Duty: Vanguard’ın Xbox One sürümü 70 GB yer kaplıyor. Yine buna da içerik paketleri dahil değil. Call of Duty oyunları, son yıllarda büyük dosya boyutlarına sahipti ve geçtiğimiz yıl çıkan Black Ops Cold War şu anda Xbox Series X’te 215 GB depolama alanı kullanıyor. Buna ek olarak, Warzone da kendi kurulumuyla bu boyutu daha da yükseltiyor.

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım‘a kadar gelmeyecek ve bu boyutlar oyun piyasaya sürüldüğünde değişebilir. Şu anda PC ve PlayStation mağazalarında dosya boyutları yer almıyor. Oyunun ilk tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.