Call of Duty: Warzone, PS5’te 120 FPS desteğine kavuştu

Call of Duty: Warzone, sonunda PS5’te resmi olarak 120 FPS desteğine kavuştu. Popüler battle royale oyunu, 4. sezonun başlamasıyla birlikte artık Sony’nin yeni nesil konsolunda daha yüksek kare hızıyla oynanabiliyor. Geliştiriciler Infinity Ward ve Raven Software, 120 FPS desteğini 7 ay önce Xbox Series X ve Series S kullanıcılarına sunmuştu.

Call of Duty: Warzone’u 120 FPS modunda oynamak için önce yaklaşık 11 GB boyutunda olan 4. Sezon güncellemesini indirmeniz ve HDMI 2.1 kablosu kullanmanız gerekiyor. Özelliği PS5 konsolunda etkinleştirmek için [Ayarlar]> [Ekran ve Video]> [Video çıkışı] yolunu izleyip 120 Hz çıkışı otomatiğe alın. Ardından ayarlara geri dönün ve Kayıtlı Veriler ve Oyun/Uygulama Ayarları‘na gidin. Orada Oyun Ön Ayarları kısmını Performans Modu olarak değiştirin.

PS5’te 120 FPS desteği getirmek, Xbox Series kadar kolay değil

Xbox konsollarının güncellemeyi Kasım 2020’de yayınlanan bir yama sırasında aldığı bildirildi. Ancak Infinity Ward, o haftanın yama notlarında bile 120 FPS modunun eklendiğini duyurmadı. Rocket League geliştiricisi Psyonix’e göre, PS5’in gecikmesinin nedeni konsolların geriye dönük uyumluluğu ile ilgili olabilir. Çünkü Warzone hala PS5’te geriye dönük uyumlulukla oynanan bir PS4 uygulaması.

Xbox Series X/S, 120 FPS özelliğini etkinleştirmek için yalnızca küçük bir yama gerektirse de PS5’te oyunun yeni nesil sürüme taşınması gerekiyordu. Aslında PS5‘e indirildiğinde bir PS4 uygulaması olarak karşımıza çıkan Warzone, 120 Hz’de önyükleme yapmıyor ve bunu etkinleştirmek için oyun içi menü işlevleri bulunmuyor. Ancak ilginç bir şekilde, hiçbir şey değişmediği halde Call of Duty: Warzone artık konsolda yüksek kare hızlarına çıkabiliyor.

Call of Duty: Warzone 4. Sezon güncellemesi, yeni çok oyunculu haritalar, modlar, silahlar, araçlar ve yeni bir Zombies modu Paskalya yumurtası görevi de dahil olmak üzere birçok yeni içerik ekledi. Ayrıca biri Battle Pass, ikisi de sezonun Premium paketlerinden üç yeni operatör de oyuna eklendi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.