Sony, PSX markasını kaydetti: PlayStation Experience geri dönebilir mi?

PlayStation Experience (PSX), Sony Interactive Entertainment’ın PlayStation oyunlarını veya ürünlerini tanıttığı her yıl düzenlenen bir etkinlikti. Konsol devi, heyecan verici bir adım atarak PSX için tescillenmiş bir ticari marka başvurusu yaptı. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) göre, başvuru 11 Haziran Cuma günü gerçekleştirildi.

Sony, etkinliği en son 2018 yılında Tayland, Bangkok’ta düzenlemişti ve artık dijital State of Play etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket dijital etkinlikleri tercih ediyor. Ancak dünya, zorlu pandemi sürecinin etkisini azaltmasıyla yeniden hareketlenmeye başlıyor ve Sony, gelecekte gerçek bir etkinlikte sahneye çıkmayı düşünebilir.

PSX etkinlikleri geri dönebilir mi?

PlayStation Experience, PSX

PSX için ticari marka başvurusu, USPTO’nun Uluslararası Sınıf 041 kapsamında yapıldı. Söz konusu sınıf aşağıdaki gibi tanımlanıyor:

Ticari olmayan ve işletme dışı eğlence ve video oyunları alanlarında sergiler ve konferanslar düzenlemek, organize etmek ve yürütmek; Video oyunu oynama ve haberler içeren çevrimiçi gösteriler düzenlemek ve organize etmek; Eğlence hizmetleri, yani video oyunu oynama ve haber içeren canlı performanslar; Oyun alanında profesyoneller ve tüketiciler için konferanslar, toplantılar ve ağ oluşturma etkinlikleri düzenleyen eğitim hizmetleri; İnternet, web siteleri, podcast’ler, web yayınları, web bölümleri, bloglar ve videolar aracılığıyla güncel olaylar ve oyunlar hakkında haber ve bilgi sağlama niteliğindeki eğlence hizmetleri. Başvuru sahibinin gerçek bir amacı vardır ve markayı tanımlanan mal/hizmetler üzerinde veya bunlarla bağlantılı olarak ticarette kullanma hakkına sahiptir.

Sony‘nin yaptığı uygulama PSX etkinliğini yakın zamanda yapacağını veya duyuracağını garanti etmiyor. Ancak konsol üreticisinin canlı etkinliklere yönelik bir planı olabilir. Diğer yandan tamamen dijital bir PSX etkinliği görebiliriz. Bu durumda State of Play yayınlarına ne olacağı merak konusu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.