Capcom, Street Fighter’ın 35. yıl dönümünü kutladı: Popüler dövüş serisi gelişmeye devam edecek

Capcom, Street Fighter serisinin 35. yılına özel logosunu ortaya çıkardı. Yeni logo, orijinal Street Fighter logosunun yanı sıra “35. Yıl Dönümü” ifadesini içeriyor.

Oyun devi, Twitter hesabından paylaştığı mesajda logoyla birlikte, “İşte yeni bir yıl dönümü! 35 yıllık destansı dövüşlere, ateş toplarına ve ikonik rekabetlerin şerefine.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca şirketin resmi Street Fighter Japonya hesabı, gelecekteki projelerine işaret eden daha uzun bir tweet yayınladı.

Street Fighter Japonya hesabı ise paylaşımında, “Street Fighter 2022’de 35. yılını kutlayacak. 35. yıl dönümünü destekçilerimizle kutlamak için bir logo oluşturduk. Lütfen Street Fighter serisinin gelecekteki gelişimini dört gözle bekleyin.” mesajını verdi.

Capcom, 2017’deki 30. yıl dönümünü Street Fighter, Street Fighter II, Street Fighter III ve Street Fighter Alpha oyunlarının 12 arcade versiyonunun tümünü içeren Street Fighter 30th Anniversary Collection‘ı piyasaya sürerek kutlamıştı.

Street Fighter türün geleceğini belirledi

Street Fighter, Capcom

İlk Street Fighter oyunu, Ağustos 1987’de oyun salonlarında piyasaya sürüldü. Ardından 1991’de piyasaya sürülen Street Fighter II, bire bir dövüş oyunu türünde devrim yarattı ve türün geleceğini belirleyen oyunlardan biri oldu. O dönemde ülkemizde de atari salonlarının bir numaralı oyunuydu.

Serinin en son oyunu Street Fighter V, 2016 yılında arcade makineleri, PS4 ve PC için çıktı. Oyun 2017’de Street Fighter V: Arcade Edition’a ve 2020’de Street Fighter V: Champion Edition’a güncellendi. Capcom, oyunu bugüne kadar yayınladığı 2000’den fazla ayrı DLC öğesiyle beş ayrı içerik sezonu boyunca güncellemeye devam etti.

Capcom, serinin bir sonraki oyunu hakkında açıklama yapmadı. Ancak oyunun serinin dünya çapındaki popülerliği düşünüldüğünde Street Fighter VI’nın gelişi kaçınılmaz denebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.