Rapor: Sony, yeni Twisted Metal oyununun geliştiricisini değiştirdi

Yeniden başlatılan Twisted Metal serisinin yeni oyununun Destruction AllStars geliştiricisi Lucid Games, tarafından geliştirildiği öne sürülüyordu. Ancak yeni bir rapora göre PlayStation, geliştirilmekte olan oyun için planlarını değiştirdi.

VGC‘ye konuşan kaynaklar, Sony’nin Lucid’de geliştirilen projeyi durdurduğunu ve oyunu Avrupa’daki birinci parti stüdyolarından birine taşımaya karar verdiğini bildiriyor. Sony Interactive Entertainment ve Lucid Games, iddialarla ilgili yorum yapmadı.

Konsol devinin hâlâ araba savaşı serisini 2023 yılına planlanan TV dizisinin yayınlanacağı döneme denk gelecek şekilde geri getirmeyi planladığı ve oyunun adı açıklanmayan bir birinci parti stüdyoda erken geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor.

Lucid Games, Twisted Metal projesini Destruction AllStars yüzünden kaybetmiş olabilir

Destruction AllStars, Lucid Games

Kaynaklar, geliştirici değişikliğinin sebebini net olarak açıklamadı. Bununla birlikte, Lucid’in PS5’e özel oyunu Destruction AllStars’ın beklentilerin altında kalan satış performansının kararda etkili olabileceği düşünülüyor.

Destruction AllStars, geçtiğimiz yılın Şubat ayında PS Plus oyunu olarak çıkmasına rağmen yeterli oyuncu kitlesine ulaşamadı. Öyle ki geliştirici, çevrimiçi olarak yeterli rakip oyuncu bulunamadığından oyuna yapay zeka sürücüler bile ekledi.

Sony, CES 2022’de Twisted Metal canlı aksiyon dizisinin geliştirilmekte olduğunu belirterek seriye olan bağlılığını dile getirdi. Televizyon projesi Mayıs 2019’da resmi olarak duyuruldu ve Sony’nin PlayStation Productions film ve TV stüdyosunda çalışmalar sürüyor.

Yeniden başlatılan Twisted Metal serisinin yeni oyunu hakkında detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.