CD Projekt Red yaklaşık 100 çalışanını işten çıkaracak

Cyberpunk 2077 ve The Witcher’ın geliştiricisi CD Projekt Red, önümüzdeki aylarda çalışanlarının yaklaşık %10’unu işten çıkaracağını duyurdu.

Bahsedilen oran, yaklaşık 100 kişinin görevinden ayrılacağı anlamına geliyor. CD Projekt CEO’su Adam Kiciński kara haberi stüdyonun resmi internet sitesinden duyurdu.

Kiciński mesajında, şirketin daha faal ve daha etkili ekiplere sahip olmak istediğini ve ekipleri analiz ettikten sonra bazılarına artık ihtiyaç olmadığına karar verildiğini belirtti:

“Şirketteki tüm ekipleri, stratejimizin uygulanmasına beklenen katkıları açısından dikkatlice değerlendirdik. Bunu söylemenin kolay bir yolu yok ama bugün gereğinden fazla çalışanımız var. Aramızda görevlerini bitirmekte olan yetenekli insanlar var ve – mevcut ve beklenen proje ihtiyaçlarına göre – gelecek yıl onlar için başka fırsatımız olmadığını zaten biliyoruz.

Sonuç, tüm ekibin kabaca %9’unu oluşturan yaklaşık 100 kişiyle stüdyonun yollarını ayırmasıdır. Bazı çalışanlar 2024’ün ilk çeyreğine kadar işten çıkarılacağı için bu hemen olmayacak, ancak şeffaflık ruhu içinde bu bilgiyi şimdi paylaşmayı seçtik. Ekip üyelerinin değişikliği yönetmek ve uyum sağlamak için yeterli zamana sahip olmasını istiyoruz. Ayrıca herkese kapsamlı bir kıdem paketi sunmayı da garanti altına aldık.”

The Witcher, çok oyunculu

CD Projekt Red son zamanlarda bazı ekipleri küçülttü

CD Projekt Red, Mayıs ayında The Molasses Flood’un çok oyunculu The Witcher oyunu Project Sirius’u yeniden başlattıklarını açıklamasının ardından 29 çalışanını işten çıkardığını duyurmuştu.

Ayrıca yine aynı ay yaptığı bir diğer açıklamada, The Witcher kart oyunu Gwent‘e verdiği desteği sona erdirme kararının yaklaşık 30 ekip üyesinin de işten çıkarılmasına yol açacağını bildirmişti.

CD Projekt Red şu anda Cyberpunk 2077 devam oyunu (Orion), yeni The Witcher serisinin yeni oyunu (Polaris), The Witcher Remake, çok oyunculu The Witcher (Sirius) ve yeni bir IP (Hadar) üzerinde çalışıyor.

İşten çıkarma sürecinin projeleri nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Ancak durum pek hayra alamet görünmüyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.