Crysis 2 Remastered’ın PS5 sürümünden ilk görüntüler geldi

Crysis: Remastered’ın ardından Crysis 2 ve Crysis 3’ün yenilenen sürümleri bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Digital Foundry, yayınladığı yeni bir videoda Crysis 2 Remastered için geliştirilmiş özellikleri ve oyunun PS5 konsolunda nasıl çalıştığını paylaştı.

Crysis 2 Remastered, PS5’te 1440p yerel çözünürlükte 60 FPS oynanabilecek. Digital Foundry, Xbox Series X‘te daha yüksek bir çözünürlük beklediklerini belirtiyor. Ayrıca projeyi nesiller arası olarak tanımlıyor. Yani Crysis 2, PS5’te geriye dönük uyumlulukla oynanabilen bir PS4 kod tabanında çalışıyor. Öte yandan Crysis 2 ve 3 Remastered’ın Nintendo Switch sürümünün sabit 30 FPS’de çalıştığı belirtiliyor.

Crysis 2 Remastered PS5 videosu:

Yenilenen oyunların gelişim sürecinde bazı değişikliklerden geçtiği öne sürülüyor. Geliştirici Saber Interactive yine görev başında ve projenin potansiyelini daha iyi anlamak için Crytek ile daha yakın çalışıyorlar. Crysis 2 ve 3’ün remaster sürümleri, geçen yıl piyasaya sürülen ve orijinal Xbox 360 ve PlayStation 3 sürümünü temel alan Crysis Remastered’ın aksine, orijinal PC sürümlerine dayanıyor.

Crysis 2 Remastered PC sürümü, ray tracing (ışın izleme) ve daha fazla görsel seçeneği destekleyecek. Crytek tek bir modda aslına uygunluk ve performans arasında doğru dengeyi sağlamaya odaklandığından, bu özellikler oyunun konsol sürümlerinde yer almayacak. Digital Foundry’nin oyunun erken sürümlerini deneyerek ve ücretsiz geri bildirimler sağlayarak projeye danışmanlık yaptığı belirtildi.

Crysis 2 Remastered, diğer iki oyunu da içeren Crysis Remastered Trilogy‘nin bir parçası olarak bu sonbaharda PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için gelecek. Koleksiyon, PS5 ve Xbox Series X/S’te geriye dönük uyumlulukla oynanabilecek. Yenilenen ilk oyuna PS5 yükseltmesi gelmesine rağmen performans modunda bile 60 FPS’nin üzerine çıkamıyordu.

Crysis 2 ve 3 Remastered’ın koleksiyondan bağımsız sürümleri de piyasaya sürülecek. Çıkış tarihi ve detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.