Cyberpunk 2077’nin bir sonraki büyük güncellemesinden detaylar paylaşıldı

Cyberpunk 2077, aralıklarla oyundaki hataları düzelten devasa güncellemeler alıyor. Oyunun Mart ayında yayınlanan son büyük güncellemesi yüzlerce değişiklik ve hata düzeltmesi içeriyordu. Bir sonraki büyük güncelleme (1.3 yaması) de benzer şekilde hatalar odaklanmanın yanı sıra bazı önemli değişiklikleri beraberinde getirecek.

CD Projekt RED, yaklaşmakta 1.3 yaması için sadece üç önemli değişikliği vurguladı. Yeni güncelleme mini haritada yapılan bir ayarlamayı, daha basit görünmesi için bir hikaye görevinde yapılan küçük bir değişikliği ve beceri puanlarını sıfırlama özelliğini içeriyor. Güncellemedeki diğer değişiklikleri detaylandıran yama notları daha sonra sunulacak. Geliştirici, güncellemenin oyunculara ne zaman sunulacağını da henüz açıklamadı.

Mini harita değişikliğiyle artık dönüşleri kaçırmayacaksınız

Güncellemeyle yapılacak değişiklikler, N54 News sunucusu Gillean Jordan’ın yer aldığı videolar aracılığıyla Cyberpunk 2077 evreninden bildiriliyor. Öncelikle oyunun mini haritasına önemli bir değişiklik getirilecek. Yeni mini harita navigasyonu, bölgeyi daha geniş bir şekilde görebilmenizi sağlayacak ve şehir içinde daha iyi bir rota çizecek. Böylece özellikle araç kullanmayı seven hızlı bir oyuncuysanız, dönüşleri kaçırmayacaksınız.

Angel mı Skye mı? Seçmek daha kolay olacak

Cyberpunk 2077 1.3 yamasıyla gelen bir diğer değişiklik, oyuncuların oyunun erken aşamalarında striptiz kulübü Clouds‘u ziyaret ettiği görevde yapıldı. Bu görevde artık özel bir odanız olacak ve bir kadın ya da erkek seks işçisiyle yakınlaşabileceksiniz.

Güncelleme, tüm konuşma boyunca her iki seks işçisinin resimlerini bir diyalog seçeneğiyle gösterecek. Bazı oyuncular, 1.3 yamasından önce her iki seks işçisinin görüntülerinin ekranda çok kısa bir süreliğine belirip kaybolması nedeniyle yanlışlıkla istemedikleri cinsiyeti seçebiliyordu. CD Projekt RED, yukarıdaki videoda sahneleri yan yana sahne karşılaştırarak yeni görevdeki ince değişikliği sergiledi.

Beceri puanlarını sıfırlamak isteyenlere büyük indirim

Son olarak oyuncular, beceri puanlarını artık daha makul bir fiyata sıfırlayabilecek. Böylece Cyberpunk 2077, oyuncuların farklı karakter yapılarını ve perk’leri denemelerine izin verecek. Eğer daha önce perk diziliminize karar verdiyseniz, bir Tabula e-Rasa (Latincede boş sayfa anlamına gelen tabula rasa kelimesinden esinlenilmiş) satın alarak tüm perk puanlarınızı geri alabileceksiniz. 1.3 yamasında eşyanın fiyatı 100.000 eurobucks’tan 13.200 eurobucks‘a düşecek.

Cyberpunk 2077, en azından CD Projekt RED’e göre tatmin edici bir performans ve kararlılık seviyesine ulaşsa da, 1.3 güncellemesinde daha fazla iyileştirme ve düzeltme yapılacaktır. Stüdyo, yakında tam yama notlarını paylaşacağını belirtti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.