Cyberpunk 2077’nin devam oyunu için tecrübeli geliştiriciler görevlendirildi

CD Projekt Red, tecrübeli geliştiricilerinin Cyberpunk 2077’nin devam oyunu üzerinde çalışmak üzere görevlendirildiğini duyurdu.

Orion kod adlı yeni oyunun geliştirilmesine, şirketin Boston ve Vancouver’da stüdyoları bulunan Kuzey Amerika kolunun öncülük ettiği biliniyor.

Cyberpunk 2077 ve Phantom Liberty genişlemesinin arkasındaki çekirdek ekipten oyun yönetmeni Gabriel Amatangelo, yardımcı oyun yönetmeni Paweł Sasko ve kreatif direktör Igor Sarzyński gibi isimler, projeye liderlik etmek üzere Kuzey Amerika’ya taşındı.

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED

CD Projekt Red, Cyberpunk 2’de hatalarından ders alıyor

CD Projekt Red, basın açıklamasında baş yapımcı olarak Dan Hernberg, tasarım direktörü olarak Ryan Barnard, mühendislik direktörü olarak Alan Villani, baş yazar olarak Anna Megill ve yazar olarak Alexander Freed’in kendilerine katılacağını duyurdu.

Yeni isimler, Amazon Games, Ubisoft ve Warner Bros. Games gibi şirketlerde çalışan tecrübeli isimler. Görünüşe göre stüdyo, devam oyununu şansa bırakmıyor.

Kariyerleri oldukça parlak görünen geliştiriciler, çeşitli AAA projeler üzerinde çalışacaklar. Muhtemelen aralarında Cyberpunk 2 ekibine katılacaklar da olabilir.

Cyberpunk 2077, Phantom Liberty, Idris Elba, Solomon Reed

Cyberpunk 2077, kötü bir başlangıç yapsa da zaman içinde güncellemelerle toparlandı. Phantom Liberty genişlemesiyle birlikte oyun adeta tam sürüm olarak yeni bir başlangıç yaptı.

Ekibin oyunu toparlamaya odaklanması, çok oyunculu modun iptal edilmesine neden oldu. Ancak geliştiriciler, devam oyununda bu fikri yeniden değerlendirecek.

Cyberpunk 2, geçtiğimiz yılı konsept tasarımı aşamasında geçirdi. Ardından Ocak ayında Boston ekibine dahil olan anlatı yönetmeni Igor Sarzyński, oyunun aktif olarak geliştirilmeye başladığını bildirdi.

Project Orion hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde veya CD Projekt Red daha fazlasını duyurduğunda sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.