DC Universe Online’ın geliştiricisi, yeni bir Marvel oyunu üzerinde çalışıyor

İsveç merkezli oyun şirketi Enad Global 7, yan kuruluşlarından birinin henüz duyurulmamış bir Marvel MMO oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı. Oyun, Daybreak Game Company’nin bir bölümü olan Dimensional Ink Games tarafından geliştiriliyor.

Enad Global 7, söz konusu Marvel oyununu 2021’in üçüncü çeyreğine ait yatırımcı sunumuna dahil etti. Proje, City of Heroes’u tasarlayan ve şu anda DC Universe Online üzerinde çalışan Jack Emmert tarafından yönetiliyor. Oyun hakkında daha fazla bilgi açıklanmadı.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen Nick “Shpeshal Nick” Baker, yaklaşık iki hafta önce Xbox Era podcast’inde Sony’nin Marvel evreninde geçen DC Universe Online tarzı bir oyun için anlaşma imzaladığını iddia etti. Shpeshal Nick, oyunun arkasındaki stüdyoyu bilmediğini ancak Insomniac Games olabileceğini öne sürmüştü.

Marvel oyunu

Marvel MMO oyunu PlayStation’a özel olabilir mi?

Sony’nin bir sonraki Marvel oyunu için ne tür bir anlaşma yaptığı belli değil. Şirket, sınırlı süre için PlayStation’a özel olan oyunlara yabancı değil. Ancak Marvel markasıyla olan geçmişi göz önüne alındığında, tamamen platforma özel bir oyunun gelmesi de olası.

Daybreak’in isimsiz bir Marvel oyunu, Eylül ayındaki GeForce Now sızıntısında da listelendi. Şu anda çalışmaları yöneten Emmert, Cryptic Studios’un 2006 yılında iptal edilen Marvel Universe Online adlı oyununda baş tasarımcı olarak görev yapmıştı. Ayrıca Daybreak Game Company’nin birkaç yıl önce bir Marvel MMORPG oyunu üzerinde çalıştığı ancak 2018’in sonlarında yapılan işten çıkarmalara bakılırsa projenin iptal edildiği bildirildi.

Dimensional Ink Games’in yeni oyunu uzun vadeli projeler arasında yer alıyor. Yani oyun, en erken 2023 yılında gelebilir gibi görünüyor. Detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.