CD Projekt başkanı, Cyberpunk 2077 için hala umutlu

Polonya ekonomi gazetesi Rzeczpospolita‘ya konuşan CD Projekt başkanı Adam Kiciński, şirketin satılık olmadığı konusunda ısrar etti. Ayrıca Cyberpunk 2077 için umutlu olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Kiciński, “Bağımsız kalmayı planladığımızı ve daha büyük bir kuruluşun parçası olmayı istemediğimizi yıllardır söylüyoruz. Ayrıca stratejik bir yatırımcı da aramıyoruz.” şeklinde konuştu. Polonyalı şirket, özellikle Cyberpunk 2077 başarısızlığının ardından satın alınması gerektiğine dair yorumların hedefindeydi.

Röportajın bir diğer bölümünde başka bir şirketin hisse satın alarak CD Projekt’i kasıtlı olarak ele geçirmesinin mümkün olup olmadığı da soruldu. Ancak Kiciński, “Hasmane devralmaları önemli ölçüde engelleyen hükümler var” diyerek, şirketin böyle durumlara karşı sözleşmeyle korunduğunu açıkladı.

Cyberpunk 2077 çok iyi bir oyun olarak anılacak

Cyberpunk 2077

CD Projekt başkanı, Cyberpunk 2077’nin uzun vadede çok iyi bir oyun olarak anılacağına inanıyor. Ayrıca stüdyonun güncellemeler ve yeni nesil sürüm üzerinde çalıştığını, başarısızlığın kendilerini motive ettiğini öne sürüyor.

Kiciński, “Cyberpunk 2077’nin uzun vadede çok iyi bir oyun olarak anılacağına ve diğer oyunlarımız gibi yıllarca satacağına inanıyoruz. Özellikle de donanım zamanla daha güçlü hale geldikçe ve biz oyunu iyileştirdikçe. Her zaman güncellemeler ve yeni nesil sürümler üzerinde çalışıyoruz. Tabii ki, orijinal sürüm bize çok şey öğretti. Bizi sarstı ve değişiklikleri yapmamız için motive etti.” dedi.

Pazar araştırma şirketi DFC Intelligence, Ocak ayında yayınladığı bir raporda, Cyberpunk 2077’nin sorunlu lansmanının ardından CD Projekt’in satın alınmaya aday bir şirket olarak izlenebileceğini öne sürmüştü. Buna karşılık, CD Projekt, The Molasses Flood ve CD Projekt RED Vancouver olarak yeniden adlandırılan Digital Scapes‘i satın alarak genişledi.

Cyberpunk 2077 şu anda tüm platformlarda yüzde 50 indirimde ve Steam’de satış listelerinin zirvesinde yer alıyor. Oyunun yeni nesil sürümlerinin 2022 yılında ücretsiz yükseltme fırsatıyla gelmesi bekleniyor. Öte yandan The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri de önümüzdeki yıl gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.