Dead Cells 10 milyon kopya sattı: Daha fazla DLC yolda

Dead Cells satış rakamlarıyla yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Geliştiriciler oyunun daha fazla içerikle destekleneceğini açıkladı.

Metroidvania tarzı aksiyon platform oyununun geliştiricisi Motion Twin ve DLC’ler üzerinde çalışmak üzere kurulan yan stüdyo Evil Empire, Dead Cells’in 10 milyon satışı aştığını duyurdu.

İlk olarak Mayıs 2017’de Steam’de erken erişimle piyasaya sürülen Dead Cells, ertesi yılın Ağustos ayında PS4, Xbox One, Switch ve PC’ye çıktı. Ardından 2019 ve 2020’de iOS ve Android sürümleri geldi.

Bağımsız oyun, bugüne kadar 30’dan fazla ücretsiz güncelleme ve 4 ücretli DLC aldı. Bu yıl ikonik Konami serisini içeren bir DLC olan Dead Cells: Return to Castlevania yayınlanmıştı.

Dead Cells, Return to Castlevania

Dead Cells için daha fazla DLC planlanıyor

Motion Twin basın açıklamasında oyunla işinin henüz bitmediğini dile getirdi. Elde edilen başarının yeni güncellemelerle sürdürülmesi planlanıyor.

“Evil Empire, Dead Cells: Return to Castlevania’nın başarısının ardından bir bütün olarak oyunu ileriye taşıyacak yolu araştırıyor. 2019’da Dead Cells’in canlı operasyonlarını devraldıktan sonra ardında yıllarca süren başarılı güncellemeler ve genişlemeler bırakan stüdyo, zamana göre test edilmiş metodolojisiyle çalışıyor. Gelecekteki güncellemeler için fikirler ve hayranların en sevdikleri roguelike oyunlardan birinin keyfini çıkarması için yeni yollar deniyor.”

GamesIndustry.biz‘e konuşan Evil Empire CEO’su Steve Filby, stüdyonun en az 2024’ün sonuna kadar uzanan bir içerik yol haritasına sahip olduğunu öne sürdü.

Motion Twin şu anda biri orijinal bir IP’ye dayanan iki yeni oyun üzerinde çalışıyor. İlk oyun 2024’te Erken Erişim’e girecek. Diğeri ise 2025 yılına planlanıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.