The Last of Us 2. Sezon, WGA’nın grev kararı nedeniyle gecikiyor

HBO’nun The Last of Us dizisinin 2. sezonu, Amerika Yazarlar Birliği’nin (WGA) devam eden grev kararı nedeniyle gecikiyor.

Yapım hakkında bilgi sahibi olan kaynaklara göre (Variety aracılığıyla), dizinin yeni sezonu için oyuncu kadrosuna yönelik hazırlıklar bu hafta askıya alınana kadar sürüyordu.

The Last of Us, dizi

Dizinin 2. sezonu için yazılmış hiçbir senaryo bulunmadığından, ekibin oyuncu kadrosundan The Last of Us Part 2 oyunundan sahneleri okumalarını istediği öne sürülüyor.

Kısaca şu anda elde bir senaryo yok. Yeni sezonun çekimlerinin 2024’ün başlarında Kanada, Vancouver’da başlaması umut ediliyor. Bu durumda gösterimin 2024 sonu veya 2025 başlarına sarkma gelme ihtimali var.

WGA grevinin beklenenden uzun sürmesi durumunda çekim programının değişme olasılığı da var. Bir önceki grev 15 yıl önce gerçekleşti ve Kasım 2007 – Şubat 2008 arasında 100 gün sürdü.

Writers Guild of America, WGA, yazarlar, grev

The Last of Us dizisinin önde gelen isimleri greve destek veriyor

Dizinin ortak yaratıcısı ve showrunner Craig Mazin, son günlerde Amerika Yazarlar Birliği üyeleriyle grev sırasında görüldüğü için senaryonun olmaması şaşırtıcı değil.

Mazin şu anda WGA grev yönergelerine uygun olarak herhangi bir yazı veya yapım işi yapmıyor. Aynı şekilde, dizinin ortak yaratıcısı ve oyunlarda yönetmen olarak görev yapan Neil Druckmann da herhangi bir rolde görev almıyor.

2 Mayıs’ta başlayan grevden Disney+’ta Andor ve Netflix’te Stranger Things gibi büyük yapımlar etkilendi. The Last of Us yıla damga vuran yapımlardan biri olmasına rağmen dizi ekibi hak arayışından vazgeçmedi.

Yazarlar grev kararıyla gelir artışı talebinin yanı sıra ChatGPT gibi yapay zeka ürünlerinin onların yerine geçmemesini ve yalnızca araştırmaya yönelik bir araç olarak kullanılmasını istiyor.

The Last of Us 2. sezon, Naughty Dog’un devam oyununa dayanacak. Part 2’nin birden fazla sezonda işleneceği öngörülüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.