Death Stranding 2, Ocean kod adıyla geliştiriliyor: PlayStation’a özel olacak

Kojima Productions’ın Death Stranding 2 üzerinde çalıştığı bir süredir konuşuluyor. Stüdyo sessizliğini korusa da yeni bir rapor, devam oyunu hakkında daha fazlasını ortaya koydu.

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen DuskGolem‘e göre, Death Stranding 2 şu anda aktif olarak geliştiriliyor. Oyunun kod adının ‘Ocean’ olduğu ve Sony ile devam eden çok oyunlu anlaşma nedeniyle yine PlayStation’a özel olacağı iddia ediliyor.

Death Stranding 2, Kojima’nın PlayStation’a özel son oyun olabilir

Death Stranding, Norman Reedus, Hideo Kojima

Öncelikle anlaşmanın yanı sıra Death Stranding IP’si Kojima Productions’a değil, Sony’ye ait. Bu nedenle Death Stranding 2’nin de PlayStation’a özel olması bekleniyor.

Rapora bakılırsa devam oyunu ikili arasındaki anlaşmaya dahil olacak. Öte yandan Sony ve Kojima’nın ortaklığı sürdürüp sürdürmeyeceklerine karar vermediği belirtiliyor. Kojima bir süre önce yeni bir oyun için Xbox ile anlaşma imzalamıştı.

DuskGolem ayrıca Kojima Productions’ın Xbox ile yaptığı anlaşmanın hiçbir zaman Death Stranding 2 ile ilgili olmadığını öne sürdü. Xbox’a özel projenin, Margaret Qualley‘in (Death Stranding, Mama) kadrosunda yer aldığı bildirilen korku oyunu Project Overdose olduğu konuşuluyor.

Death Stranding, Mama

Kojima, Xbox anlaşmasıyla ilgili ilk açıklamasında, “her zaman yapmak istediği” bir oyun ortaklık kurduklarını söylemişti. Ayrıca Microsoft’un son teknolojisini ve sektör trendlerindeki değişimi birleştiren yeni bir konseptin ilk aşamalarında olduklarını söyledi.

Son olarak kullanıcı, kod adı ve anlaşma hakkında %100 doğruyu söylediğini ancak oyun hakkında tek bir detay bile vermeyeceğini belirtti. Şimdilik elimizdeki tüm bilgiler bunlar ancak gelişmeleri sizler için takip edeceğiz.

Death Stranding 2’nin resmi duyurusu henüz gelmedi. Ancak başroldeki Sam Porter karakterini canlandıran Norman Reedus, devam oyunu üzerinde çalıştıklarını doğrulamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.