God of War PC sürümünün arkasındaki stüdyo, Sony ile bir canlı hizmet oyunu geliştiriyor

God of War PC sürümü üzerinde çalışan Jetpack Interactive, Sony ile amiral gemisi IP’lerden birine dayanan bir canlı hizmet oyunu geliştiriyor.

Kendisini küçük ve çevik bir ekip olarak tanımlayan Jetpack, söz konusu canlı hizmet oyunu için iş ilanı verdi. İlanda oyunun veya serinin ismi yer almasa da, projenin Sony ortaklığıyla geliştirildiği vurgulanıyor.

Jetpack, LinkedIn üzerinden paylaştığı ilanda, “Sony ile yeni bir canlı hizmet oyununa başlamaktan heyecan duyuyoruz ve hazırız. Deneyimli bir oyun geliştiricisiyseniz ve bir AAA oyun çıkarmak için ekibimize katılmak istiyorsanız bize ulaşın!” ifadelerine yer verdi.

Jetpack, Sony’nin önemli IP’lerinden biri üzerinde çalışıyor

PlayStation Studios, oyunlar

Vancouver, Kanada merkezli stüdyo, bir diğer ilanda canlı hizmet oyun portföyü içinde Sony’nin amiral gemisi IP’lerinden birini geliştirmek için doğrudan şirketle birlikte çalıştığını söyledi.

Sony tarafından yayınlanacak olan oyunun gerçek zamanlı oynanışın yanı sıra yetenekler, hareket ve silahlar gibi şeyleri içeren oyuncu sistemlerine sahip olacağı belirtiliyor. Tahmin yürütmek zor ve konsol devinin bu kalıba uyan çok fazla serisi var.

PlayStation’a özel olmayabilir

Destiny, Bungie

Ekip, Unreal Engine‘de bir AAA oyunu yapmaya çalışıyorlar. Bazıları, ekibe katılan kişilerin platformlar arası geliştirmeyle ilgili zorlukları anlamaları gerekeceğini belirtiyor. Yani oyun muhtemelen PlayStation’a özel olmayacak.

Sony, 2025 yılının sonuna kadar 12 canlı hizmet oyunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Stüdyo çevrimiçi deneyimlerin yükselişine ayak uydurmayı ve serilerini daha fazla türde sunmayı hedefliyor. Gizemli oyuna dair daha fazla detay ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız.

Jetpack, yeni projesinin yanı sıra God of War serisi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Stüdyonun God of War Ragnarok‘u bir gün PC’ye getirmek için harekete geçtiğini iddia ediliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.