Diablo 4’ün yeni yönetmeni belli oldu: Oyunun gelişimi devam ediyor

Blizzard Entertainment, son dönemde cinsel taciz ve ayrımcılık iddialarıyla sarsıldı. Diablo 4 yönetmeni Luis Barriga’nın soruşturmalar sırasında görevinden ayrılmasının ardından, yeni oyun yönetmeni olarak Joe Shely seçildi.

Activision Blizzard, Barriga’nın ayrılığını Ağustos ayında doğruladı. Şirket, kararın arkasındaki sebebini açıklamadı ancak Barriga, tasarımcı Jesse McCree ve World of Warcraft tasarımcısı Jonathan LeCraft ile birlikte ayrıldı. O dönemde, üç ismin taciz davası nedeniyle gitmiş olabileceği konuşuldu.

Diablo 4 çalışmaları devam ediyor

Diablo 4

Shely, Blizzard resmi sitesinde yaptığı açıklamada, devam eden iddialara kısaca değindi. Diablo 4 yönetmeni, “Birçoğunuz gibi, ekibimiz de son olayları derin bir şekilde düşünüyor. Son blogumuzdan bu yana çok şey oldu ve arzuladığımız değerleri uygulamaya yönelik sıkı çalışma devam etmeli. Bu önemli çalışmaya paralel olarak Diablo 4’ün gelişimi de devam ediyor.” dedi.

Diablo 4’ün çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Yönetmen Barriga, bu kapsamdaki bir projenin zaman aldığını ve yakın zamanda gelmeyeceğini açıklamıştı. Yönetmen değişikliği de oyunun gecikmesine neden olabilir. Shelly, bir sonraki blogun oyun sonu sistemlerini ve görsel efektleri kapsayacağını belirtti.

Activision Blizzard, Eylül ayının sonlarında ABD Fırsat Eşitliği Komisyonu tarafından açılan bir davayla karşı karşıya kaldı. Şirket, ayrımcılık ve tacizden etkilenen çalışanları tazmin etmek için 18 milyon dolarlık bir fon yaratma ve benzer olayların yaşanmaması için politikalarını iyileştirme sözü verdi.

Diablo 4 için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.