Crystal Dynamics, Marvel’s Avengers oyuncularının XP takviyesi tepkisine yanıt verdi

Crystal Dynamics, Marvel’s Avengers oyuncularının ücretli XP takviyelerine verdiği tepkiler hakkında konuştu. Geliştirici, topluluktan gelen stüdyoya yönelik tacizleri ve kararın arkasındaki sebebi açıkladı.

Marvel’s Avengers geliştiricisi, lansman öncesinde oyunculara mikro ödemelerin yalnızca kozmetik amaçlı olacağını vadetmişti. Ancak oyuna gelen son güncelleme, mağazaya XP takviyelerini getirdi ve oyuncular (haklı olarak) ayaklandı. Crystal Dynamics oyunculara kararların tek bir kişi tarafından alınmadığını belirterek kendini savundu.

Marvel’s Avengers için kararları stüdyo liderleri veriyor

Marvel's Avengers, Crystal Dynamics

Stüdyo, oyuncuların tepkilerinin yoğun olduğu Reddit üzerinden yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Marvel’s Avengers topluluğunu takdir ediyoruz ve sizinle (hem eleştiri hem de övgüler için) açık ve sağlıklı bir diyalog geliştirmek istiyoruz. Ancak taciz hoş görülmez.

Stüdyoda kararlar bir kişi tarafından alınmıyor, bir grup stüdyo lideri tarafından veriliyor. Geri bildirime açığız, ancak topluluk ekibimizi hedef almak, tehdit etmek veya kişisel olarak saldırmak yakışık değil. Endişelerinizi savunmak ve onlara ses vermek için buradalar.

Marvel’s Avengers’ı sizin için keyifli ve eğlenceli bir deneyim haline getirmek için çalışmaya devam ederken, sohbetleri medeni ve üretken tutmamıza yardımcı olun.”

Crystal Dynamics, tutulmayan sözler bir yana, oyuncuların çok hızlı seviye atladığını ve bu durumun oyunu sıkıcı hale getirdiğini öne sürerek Marvel’s Avengers’ta XP kazanımlarını yavaşlattı. Ardından bunu fırsata çevirerek ücretli XP takviyelerini getirdi.

Karar büyük olasılıkla Square Enix kanadından geldi ve geliştiricinin taciz edilmesi hoş değil. Öte yandan bir ürünü satarken yanlış bilgiler veya sağlam dayanağı olmayan vaatler verilmesi de bir o kadar etik değil.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.