DICE, Battlefield 2042 açık betasından istatistikler paylaştı

DICE, oyuncuların Battlefield 2042 açık betasında nasıl zaman geçirdiklerini ortaya koyan bazı rakamlar paylaştı. Geliştirici, test sürecine kaç kişinin katıldığını açıklamasa da, en popüler silahları, ekipmanları, araçları ve daha fazlasını açıkladı.

Battlefield 2042 açık betasında 17 milyardan fazla mermi ateşlendi ve 10.8 milyondan fazla Rangers (köpek robot) çağrıldı. M5A3, ateşlenen mermilere göre en popüler silah olurken, tırmanma kancası en çok kullanılan ekipman olarak gösterildi.

Oyuncular, beta süresince 5.8 milyon asansör yolculuğu yaptı ve 10.5 milyon kilometre paraşütle atlama yaptı. Kasırga, 94.698 kez ortaya çıktı. Toplamda 380 bin defadan fazla roket fırlatılırken, bunların 58 binden fazlası başarısız oldu.

DICE, Battlefield 2042 beta sürümünden gelen geri bildirimlerin bir kısmını ve oyuncuların lansmanda bekleyebilecekleri iyileştirmeleri içeren bir blog yazısı yayınlayacağını da duyurdu. Geliştirici beta sırasında oyunun bir ay önceki sürümünü sundu. Bu sürüm, halihazırda bazı hatalar ve sorunlar içeriyordu.

Öte yandan DICE, Battlefield 2042’nin Hazard Zone moduyla ilgili ayrıntıları 14 Ekim Perşembe günü açıklayacak. Yeni mod, battle royale olmayacak. Hazard Zone, All-Out Warfare (Conquest ve Breakthrough modlarından oluşuyor) ve Portal‘a ek olarak çok oyunculu modlar arasında yer alacak.

Battlefield 2042, 19 Kasım’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Hazard Zone modu hakkındaki detayları ve daha fazlasını sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.