Kooperatif macera oyunu It Takes Two, 3 milyon satışa ulaştı

Geliştirici Hazelight’ın kooperatif macera oyunu It Takes Two, 3 milyon kopya satmayı başardı. Stüdyo, satış başarısının mütevazı ve memnun edici olduğunu belirterek, oyun sektörüne bir mesaj göndermeye yardımcı olduğunu söyledi.

Stüdyo, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Hepiniz net bir mesaj gönderilmesine yardımcı oldunuz. Kooperatif maceralar kalıcıdır!” dedi. It Takes Two’nun 3 milyon kopya satması, toplamda 6 milyon kişinin kooperatif deneyimde yer aldığı anlamına geliyor.

It Takes Two, Mart ayında piyasaya sürülmesinin ardından Haziran ayı itibarıyla 2 milyon (ve dört milyon oyuncu) satmış ve yine önemli bir dönüm noktasına ulaşmıştı. Oyun, Hazelight’ın 2018’de çıkardığı ve şu ana kadar 3.5 milyondan fazla satarak stüdyonun en çok satan oyunu ünvanını elinde tutan A Way Out‘a yaklaşıyor.

It Takes Two, eğlenceli bir kooperatif deneyim vadediyor

It Takes Two, Friend’s Pass sayesinde bir arkadaşınızla ücretsiz oynayabildiğiniz eğlenceli ve karmaşık çeşitli görevler içeren bir kooperatif macera oyunu. Hikayede büyüyle oyuncak bebeğe dönüştürülen Cody ve May’in yerine geçip onların didişmeyle dolu ilişkisini deneyimliyorsunuz. İkili, her köşede bilinmezlerin saklandığı fantastik bir dünyada sıkışıp kalıyor ve ister istemez parçalanan ilişkilerini kurtarmaları gerekiyor.

Oyundaki her yeni seviyede özel ve birbirine bağlı karakter yeteneklerinde ustalaşırken, beklenmedik engellere karşı birbirinize yardım etmelisiniz. Anlatı ve oynanışın eşsiz bir deneyimle birleştiği, içten ve eğlenceli bir hikaye istiyorsanız, It Takes Two’yu kesinlikle denemelisiniz.

Hazelight ve yönetmen Josef Fares bir sonraki oyunlarını açıklamadı ancak A Way Out, Brothers ve It Takes Two’nun ne kadar başarılı olduğu göz önüne alındığında yeni bir kooperatif oyunun gelmesi muhtemel.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.