Disney, Epic Games’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptı: Fortnite evreniyle bağlantılı oyunlar yolda

Walt Disney Company, Epic Games’te hisse satın almak için 1.5 milyar dolarlık yatırım yapıyor. Fortnite dünyasına Disney’den yeni içerikler taşınacak.

İş birliğinin amacı, Epic’in son derece başarılı ilerleyen battle royale oyununda sevilen Disney hikayelerinin ve deneyimlerinin erişimini daha da genişletmek.

Çok yıllık olarak planlanan proje, Fortnite’ta yakın zamanda yayınlanan Fortnite: Rocket League ve LEGO Fortnite benzeri bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Disney x Epic Games iş birliğine neler getirecek?

Anlaşmayı duyuran fragman, çok fazla detay vermese de, sevilen Disney serilerinden karakterlerin görüldüğü çeşitli ada maceralarına kısa bir bakış sunuyor.

Disney, birinci sınıf bir oyun deneyimi ve Fortnite ile çalışmanın yanı sıra yeni evrende Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Avatar ve daha fazla seride içerik, karakter, hikaye, izleme, alışveriş yapma ve etkileşim gibi fırsatlar vadediyor.

Epic’in Unreal Engine motoruyla desteklenen içerikler yakında yayınlanacak ve kullanıcıların kendi hikayelerini ve deneyimlerini yaratıp birbirleriyle paylaşmalarına olanak tanıyacak.

Fortnite, Epic Games, Marvel, Disney

Disney CEO’su Bob Iger, çalışmaların şirketin şimdiye kadar oyun dünyasındaki en büyük girişimi olduğunu belirterek şunları aktardı:

“Epic Games ile olan heyecan verici yeni ilişkimiz, Disney’in sevilen markalarını ve serilerini son derece popüler olan Fortnite ile değişim yaratan yeni bir oyun ve eğlence evreninde bir araya getirecek. Bu, Disney’in oyun dünyasında şimdiye kadarki en büyük girişimine işaret ediyor ve büyüme ve genişleme için önemli fırsatlar sunuyor. Hayranların sevdikleri Disney hikayelerini ve dünyalarını çığır açan yeni yollarla deneyimlemeleri için sabırsızlanıyoruz.”

Epic CEO’su Tim Sweeney ise eğlence deviyle geçmişten günümüze uzanan ilişkilerinin yeni iş birliğiyle çizdiği yönü şöyle anlattı:

“Disney, kendi dünyalarını bizimkiyle Fortnite’ta buluşturma potansiyeline inanan ilk şirketlerden biriydi ve portföylerinde Unreal Engine var. Şimdi Disney ve Fortnite topluluklarını bir araya getirecek kalıcı, açık ve birlikte çalışabilen bir ekosistem oluşturmak için tamamen yeni bir şey üzerinde iş birliği yapıyoruz.”

İkili daha önce çeşitli Disney’in tema parkı gezilerine ve Star Wars filmlerine Unreal Engine teknolojisiyle katkıda bulunurken; Fortnite, 15.3 milyondan fazla eş zamanlı oyuncunun ilgisini çeken Galactus ile Marvel Nexus Savaşı da dahil olmak üzere sezonluk etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Anlaşmanın neler getireceğini merakla bekliyoruz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.